Zestaw K-Vitum Witamina K dla niemowląt, kapsułki, twist-off, 36szt. x 2 opakowania
31.79 zł

Zestaw K-Vitum Witamina K dla niemowląt, kapsułki, twist-off, 36szt. x 2 opakowania

Zestaw K-Vitum Witamina K dla niemowląt, kapsułki, twist-off, 36szt. x 2 opakowania
Ostatnia cena produktu
31.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Witamina K dla niemowląt

 

Skład

Olej MCT, witamina K1. Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność).

1 kapsułka zawiera 25 µg witaminy K.

Właściwości

Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie syntezy czynników krzepnięcia krwi. Jej niedobór, występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego chorobą krwotoczną noworodków. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy K zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Zalecane jest zatem, oprócz jednorazowej dawki witaminy K podanej w szpitalu, codziennie doustne podawanie niemowląt karmionych piersią witaminy K w ilości 25 µg począwszy od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia. Niemowlęta karmione mieszankami mlecznymi modyfikowanymi, mlekiem dla wcześniaków, a także mieszankami mlekozastępczymi, po otrzymaniu jednorazowej dawki witaminy K w szpitalu nie wymagają dalszej profilaktycznej podaży. Rekomendowana dzienna dawka witaminy K to 25 µg, co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "twist off" preparatu K-Vitum.

Sposób użycia

Zaleca się podawać preparat raz dziennie po 1 kapsułce.

Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość kapsułki do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h