Stratamed, żel, silikonowy na blizny, 20 g
148.49 zł

Stratamed, żel, silikonowy na blizny, 20 g

Stratamed, żel, silikonowy na blizny, 20 g
Ostatnia cena produktu
148.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Jedyny na rynku żel silikonowy, przeznaczony do stosowania na otwarte rany i świeże blizny. Zapobiega powstawaniu blizn oraz zmiękcza i spłaszcza blizny już powstałe. Wysoka skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Staratamed zapobiega powstawaniu blizn po cieciu cesarskim. Może być stosowany nawet u osób o wrażliwej skórze, także dzieci.

Skład

Polisiloksany, żywica siloksanowa.

Działanie

  • Zapobiega powstawaniu nieprawidłowych i rozległych blizn
  • Zmniejsza zaczerwienienie i odbarwienie skóry
  • Zmiękcza i spłaszcza wypukłe blizny
  • Łagodzi świąd i dyskomfort

Wskazania

Preparat Stratamed może być stosowany na rany otwarte (uprzednio oczyszczone, osuszone, z oznakami prawidłowo przebiegającego procesu gojenia, bez stwierdzonego stanu zapalnego), świeże blizny oraz obszary ciała, na których została naruszona ciągłość skóry. Preparat Stratamed jest stosowany w celu zapobiegania powstawaniu keloidów i blizn przerostowych oraz w celu redukowania blizn już powstałych.

Preparat Stratamed może być również stosowany w połączeniu z innymi metodami takimi jak zabiegi chirurgicznego wycięcia i powtórnego założenia szwów, podanie leków steroidowych we wstrzyknięciu do zmiany chorobowej i odzież uciskowa.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy upewnić się, ze rana lub obszar zmienionej chorobowo skóry jest czysty. W miarę możliwości osuszyć skórę z nadmiaru wysięku lub wydzieliny z rany przed nałożeniem żelu.

W przypadku uszkodzonej lub rozciętej skóry bez konieczności założenia wtórnego opatrunku:

  • nałożyć bardzo cienką warstwę preparatu Stratamed na zmieniony chorobowo obszar skóry
  • pozostawić żel do wyschnięcia
  • stosować jeden lub dwa razy dziennie na odsłoniętych obszarach skóry lub zgodnie z zaleceniami lekarza
  • po wyschnięciu można na preparat nakładać kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, kosmetyki, odzież uciskową lub opatrunki gipsowe.

W przypadku uszkodzonej skóry lub ran, gdy konieczne jest założenie wtórnego opatrunku:

  • nałożyć cienką warstwę preparatu Stratamed, a następnie wtórny opatrunek
  • zastosować Stratamed ponownie w przypadku zmiany opatrunku lub monitorowania procesu gojenia się rany bądź zgodnie z zaleceniami swojego lekarza.

W celu uzyskania najlepszych efektów leczenia preparat Stratamed powinien pozostawać w stałym kontakcie ze skórą (24 godziny/dobę).

Zaleca się stosowanie preparatu Stratamed minimalnie przez okres 60–90 dni. W przypadku większych blizn może to trwać dłużej.

Zaleca się kontynuowanie stosowania preparatu do momentu stwierdzenia braku dalszej poprawy.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu w przypadku ran mokrych, charakteryzujących się obfitym wysiękiem lub tunelowych.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W przypadku wystąpienia podrażnienia należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Należy unikać kontaktu preparatu Stratamed z oczami.


Nie należy stosować preparatu Stratamed na inne leki do stosowania miejscowego na skórę bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Stratamed - zastosowanie i działanie

Skład:

polisiloksan żywica siloksanowa

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

ogranicza przerastanie blizny poprawia bliznowacenie

Wskazania:

Zapobieganie powstawania keloidów i blizn przerostowych oraz w celu ich leczenia. Preparat może być stosowany na rany (rana uprzednio oczyszczona, osuszona z oznakami prawidłowo przebiegającego procesu gojenia, bez stwierdzonego stanu zapalnego), świeże blizny oraz obszary ciała, na których została naruszona ciągłość skóry.

Dawkowanie:

Miejscowo. W przypadku uszkodzonej lub rozciętej skóry bez konieczności założenia wtórnego opatrunku: nałożyć bardzo cienką warstwę  żelu na zmieniony chorobowo obszar skóry, pozostawić żel do wyschnięcia; stosować 1-2 razy dziennie na odsłoniętych obszarach skóry lub zgodnie z zaleceniami lekarza; po wyschnięciu można na preparat nakładać kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, kosmetyki, odzież uciskową lub opatrunki gipsowe. W przypadku uszkodzonej skóry lub ran, gdy konieczne jest założenie wtórnego opatrunku: nałożyć cienką warstwę żelu, a następnie wtórny opatrunek; stosować ponownie w przypadku zmiany opatrunku lub monitorowania procesu gojenia się rany bądź zgodnie z zaleceniami swojego lekarza. W celu uzyskania najlepszych efektów leczenia żel powinien pozostawać w stałym kontakcie ze skórą. Zaleca się kontynuowanie stosowania preparatu do momentu stwierdzenia braku dalszej poprawy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ktróykolwiek ze składników preparatu, rany mokre, charakteryzujące się obfitym wysiękiem lub rany głębokie.