Panthenol, żel, z aloesem i alantoiną, 100 ml
11.69 zł

Panthenol, żel, z aloesem i alantoiną, 100 ml

Panthenol, żel, z aloesem i alantoiną, 100 ml
Ostatnia cena produktu
11.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Doskonały żel chłodzący i znieczulający z aloesem i alantoiną – hipoalergiczny. Idealny w trakcie łagodzenia skutków oparzeń.

 

Skład

Aqua, D – Panthenol, Mentol, Aloe Vera Extract, Propylene, Glycol, Glycerin, Triethanoloamine, Allantoin, Polisorbate – 20, Methylparaben.

 

Działanie

Żel jest preparatem miejscowo chłodzącym i znieczulającym. Stosowany bezpośrednio po oparzeniu wykazuje działanie ochładzające i przeciwbólowe. Składniki czynne zawarte w składzie stymulują regenerację naskórka oraz przeciwdziałają powstawaniu blizn i przebarwień. Niwelują one również uczucie gorąca i pieczenia skóry. Żel doskonale nawilża, odżywia i regeneruje podrażniona skórę.

 

 

Wskazania

Oparzenia pierwszego stopnia spowodowane płomieniem, gorącą wodą lub parą oraz powstałe na skutek nadmiernego promieniowania UV (słońce czy solarium).

Świetnie nadaje się do skóry suchej, ze skłonnością do alergii.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Na oparzoną powierzchnię nałożyć 2 – 3 mm warstwę żelu i pozostawić do wchłonięcia. W zależności od potrzeb czynność powtórzyć usuwając pozostałości po poprzednio nałożonej warstwie. Po każdorazowym użyciu, zamknąć opakowanie.

W przypadku wątpliwości skonsultować się z lekarzem.

 

 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na poszczególne składniki preparatu.

 

 

Uwagi

Preparatu nie stosować na uszkodzoną skórę, w momencie pojawienia się pęcherzy lub ran. Unikać kontaktu z błonami śluzowymi. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 miesiąca.

 

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h