Fenistil, 0,1% (1 mg / g), żel, 50 g
31.89 zł

Fenistil, 0,1% (1 mg / g), żel, 50 g

Fenistil, 0,1% (1 mg / g), żel, 50 g
Ostatnia cena produktu
31.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Fenistil ma postać żelu do stosowania na skórę. Fenistil zawiera substancję czynną dimetyndenu maleinian,który hamuje działanie histaminy - związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne.

Skład

Substancja czynna: dimetyndenu maleinian.

Jeden gram żelu zawiera 1 mg dimetyndenu maleinianu.

Inne składniki leku to benzalkoniowy chlorek, sodu wersenian, karbomer (karbopol 974 P), sodu woworotlenek 30%, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Zwykle, o ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować 2 do 4 razy na dobę, pokrywając cienką warstwą żelu zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry.

Nie odnotowano przypadków przedawkowania żelu Fenistil stosowano miejscowo na skórę. W razie połknięcia leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Działanie

Lek stosowany na skórę działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo ( z wyjątkiem świądu cholestatycznego), zmniejsza obrzęk, łagodzi podrażnienia. WYkazuje miejscowoe właściwści znieczulające. Chłodzi co dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę.

Wskazania

Świąd towarzyszący dermatozom, pokrzywka, ukąszenia owadów, oparzenia słoneczne, powierzchowne oparzenia skóry (pierwszego stopnia).

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na dimetyndenu maleinian lub na którykolwiek ze składników produktu leczniczego,
  • oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Fenistil może powodować działania niepożadane, chociaż nie u każdego one występują. Rzadko ( 1 do 10 na 10 000 pacjentów) może wystąpić łagodne  i przemijające pieczenie skóry i jej suchość, a w pojedynczych przypadkach podrażnienie skóry. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie żelu i zwrócić się po poradę do lekarza. Jeśli nasili się którykolweik z objawów niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Fenistil (żel) - Dimetindeni maleas - zastosowanie i działanie

Skład:

maleinian dimetindenu

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

miejscowo znieczulająco przeciwobrzękowe przeciwświądowe przeciwalergiczne

Wskazania:

Świąd w przebiegu dermatoz, pokrzywka, ukąszenia owadów, oparzenia słoneczne, powierzchowne oparzenia skóry (pierwszego stopnia).

Dawkowanie:

Zewnętrznie, miejscowo. Żel nanosi się 2-4 razy dziennie na zmienioną chorobowo lub swędzącą skórę. Działanie preparatu rozpoczyna się już po kilku minutach od zastosowania. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UVA/UVB. U niemowląt i małych dzieci nie stosować na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej lub zmienionej zapalnie, ani w przypadku oparzeń II i III stopnia.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy przemijające, łagodne pieczenie i suchość skóry. Obserwowano pojedyncze przypadki skórnych reakcji nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dimetinden lub pozostałe składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży, w pozostałym okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią unikać stosowania na rozległe powierzchnie skóry.