Dicloratio gel (Ratiogel), 1%, (10 mg / g) żel, 40 g
Dicloratio gel (Ratiogel), 1%, (10 mg / g) żel, 40 g
0.00 zł

Dicloratio gel (Ratiogel), 1%, (10 mg / g) żel, 40 g

Dicloratio gel (Ratiogel), 1%, (10 mg / g) żel, 40 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Dicloratio gel (Ratiogel) - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Leczenie miejscowe w pourazowych stanach zapalnych ścięgien więzadeł, mięśni, stawów (obrzęk po stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach), w reumatyzmie pozastawowym (zapalenie ścięgien, pochewek ścięgien, kaletek maziowych) oraz w dolegliwościach bólowych i stanach zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nałożyć żel na bolące miejsca, pozostawić do wchłonięcia; nie wcierać. Stosować 2-4 g żelu 3-4 razy na dobę. Preparat można stosować w zabiegach jontoforezy.   Należy unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi i oczami. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany. Preparatu nie należy stosować pod opatrunkiem uszczelniającym. Przed nałożeniem zwykłego opatrunku żel należy pozostawić do wyschnięcia.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania żelu u dzieci poniżej 12. roku życia. Ostrożnie stosować u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, szczególnie w razie konieczności długotrwałego stosowania.

Możliwe skutki uboczne:

Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry). Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy, reakcje nadwrażliwości na światło, astma. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie ciała możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów: zaburzenie czynności przewodu pokarmowego, uaktywnienie choroby wrzodowej, zawroty i bóle głowy, drażliwość, osłabienie.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diklofenak, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W czasie pierwszych dwóch trymestrów ciąży preparat należy stosować tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania w okresie laktacji, nie należy stosować produktu leczniczego na skórę piersi bądź duże powierzchnie skóry, lub długotrwale.

Opis

Preparat stosowany jako leczenie miejscowe w pourazowych stanach zapalnych ścięgien więzadeł, mięśni, stawów (obrzęk po stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach), w reumatyzmie pozastawowym (zapalenie ścięgien, pochewek ścięgien, kaletek maziowych) oraz w dolegliwościach bólowych i stanach zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa.

Skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego (Diclofenacum natricum); żel 1% (10 mg/g).
Substancje pomocnicze: Adipinian diizopropylu, hydroksypropyloceluloza, kwas mlekowy, sodu pirosiarczyn, alkohol
izopropylowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Nie należy wcierać.
W celu lepszego wchłaniania substancji czynnej, w produkcie zastosowano hydroksypropylocelulozę, która podczas wysychania pozostawia cienką powłokę na skórze.
Stosować 3 do 4 razy na dobę od 2 g do 4 g żelu (objętość odpowiadająca wielkości wiśni lub orzecha włoskiego) na miejsca zmienione chorobowo.na bolące miejsca nałożyć cienką warstwę żelu, pozostawić do wchłonięcia.
 

Wskazania

Produkt leczniczy stosowany jest w miejscowym leczeniu:

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń)
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, pochewek ścięgien, kaletek maziowych)
  • ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną - diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.
Dicloratio gel jest także przeciwwskazany u tych pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Działania niepożądane

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze
Bardzo rzadko: Wysypka grudkowata

Zaburzenia układu immunologicznego
Bardzo rzadko: Nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy

Zaburzenia oddechowe, klatki piersiowej i śródpiersia
Bardzo rzadko: Astma

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Często: Wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry)
Rzadko: Pęcherzykowe zapalenie skóry
Bardzo rzadko: Reakcje nadwrażliwości na światło

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża:
Ze względu na brak danych dotyczących stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży nie należy stosować produktu Dicloratio gel w okresie ciąży. Dotyczy to zwłaszcza stosowania w trzecim trymestrze ciąży, ze względu na możliwość zahamowania czynności macicy i(lub) przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na ciążę, rozwój zarodka lub płodu, poród lub rozwój po urodzeniu (patrz punkt 5.3.).

Laktacja:
Brak danych dotyczących przenikania do mleka kobiet karmiących piersią diklofenaku stosowanego miejscowo, dlatego nie zaleca się stosowania produktu Dicloratio gel podczas karmienia piersią. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania, w okresie laktacji, nie należy stosować produktu na piersi lub duże powierzchnie skóry, lub długotrwale.

Producent

RATIOPHARM

Ulm, Niemcy
Cechy produktu
PRODUCENT