Ifenin Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt
Ifenin Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt
2.99 zł

Ifenin Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt

Ifenin Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt
Ostatnia cena produktu
2.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Tabletki powlekane Ifenin Forte zawierające Ibuprofen.

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 400mg ibuprofenu.

Dawkowanie

Ból łagodny do umiarkowanego i gorączka : stosuje się 1/2 do 1 tabletki; jeżeli jest konieczne przyjąć kolejne dawki co 4 do 6 godzin. Migranowy ból głowy : stosuje się 1 tabletkę i jeśli konieczne można przyjąć kolejne dawki co 4 do 6 godzin. Bolesne miesiączkowanie stosuje się 1/2 do 1 tabletki, 1do 3 razy na dobę jeżeli konieczne, z przerwami co 4 do 6 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki (1200mg) w ciągu 24 godzin. Tabletke należy popić szklanką wody.

Działanie

Lek Ifenin Forte należy do grupy leków zawanej NLPZ, które działają przez zmniejszenie bólu, obrzęku i wysokiej temperatury.

Wskazania

Łagodzenie bólu, od łagodnego lub średnio nasilonego takiego jak ból głowy, w tym migrenowy ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie i gorączka.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować jeżeli u pacjenta: 

  • wystepuje alergia na jakikolwiek składnik tego leku, kwas acetylosalicylowy lub podobne leki przeciwbólowe,
  • występuje lub wystepował w przeszłosci wrzód żołądka, perforacja lub krwawienie,
  • wystepują poważne problemy z wątrobą, nerkami  lub sercem,
  • Pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Producent

Actavis
Reykjavikurvegi 76-78
Hafnarfjörður, Islandia
Cechy produktu
PRODUCENT

Ifenin Forte - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Łagodzenie bólu, od łagodnego do średnio nasilonego takiego jak ból głowy, w tym migrenowy ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie. Gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie.Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody podczas lub po posiłku. Bóle o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i gorączka: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - 1/2 do 1 tabletki podawane w pojedynczej dawce lub co 3 -4 razy na dobę w odstępach co 4 do 6 godzin. Dawkowanie w migrenie powinno być następujące: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - 1 tabletka podawana w pojedynczej dawce, jeżeli to konieczne 1 tabletka podawana w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka nie powinna przekroczyć 3 tabletek (1200mg) na dobę.   Uwaga! Należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może on nasilać działanie niepożądane leku Ifenin Forte, zwłaszcza te dotyczące żołądka, jelit i mózgu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zaburzenia przewodu pokarmowego (biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, wzdęcia). Często: owrzodzenie przewodu pokarmowego, zapalenie jelita grubego i nasilenie objawów chorób zapalnych okrężnicy i przewodu pokarmowego, owrzodzenie i zakażenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, senność, zawroty głowy, zmęczenie, niepokój, bezsenność i rozdrażnienie. Niezbyt często: zapalenie błony śluzowej żołądka, zaburzenia czynności nerek, nieżyt nosa, trudności w oddychaniu (skurcz oskrzeli).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn. Jednakże występujące działania niepożądane, spowodowane dużymi dawkami leku, takie jak zmęczenie, senność, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, mogą w pojedynczych przypadkach zaburzać sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, choroby serca.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę.   Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.