Ambiovit K+D, kapsułki twist-off, z witaminą K, D dla niemowląt, 30 szt.
27.79 zł

Ambiovit K+D, kapsułki twist-off, z witaminą K, D dla niemowląt, 30 szt.

Ambiovit K+D, kapsułki twist-off, z witaminą K, D dla niemowląt, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
27.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią od 2. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia.

Skład

otoczka: żelatyna, substancja utrzymująca wilgotność: glicerol;
zawartość: olej MCT(trójgliceryd o średniej długości łańcucha),witamina K1 (filochinon), witamina D3 (cholekalcyferol); substancja przeciwulteniajaca: mieszanina tokoferoli ; substancja wypełniająca: olej słonecznikowy.

Właściwości

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz pozytywnie wpływa na kondycję zębów i prawidłowy stan przyzębia. Jej niedobór u niemowląt i dzieci może prowadzić do krzywicy.

Witamina K jest odpowiedzialna za proces krzepliwości krwi oraz przyczynia się do uszczelnienia śródbłonków naczyń krwionośnych. Jej niedobór , szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego chorobą krwotoczną noworodków.

Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Ponieważ mleko matki zawiera niewystarczające ilości witaminy D i witaminy K dlatego zalecane jest codzienne doustne podawanie witaminy K w ilości 25 μg dziennie dzieciom karmionym piersią od 2 tygodnia życia aż do ukończenia 3 miesiąca życia.
Rekomendowana dzienna dawka witaminy D3 dla niemowląt wynosi 400 j.m.

Sposób użycia

Zaleca się stosowanie 1 kapsułki AMBIOVIT K+D dziennie. 1 kapsułka zawiera 25 μg witaminy K oraz 10 μg witaminy D co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambiovit K+D - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina K (filochinon) witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

kapsułki otwierane "twist-off"

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Pediatria

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę K uzupełnia dietę w witaminę D3

Wskazania:

Preparat Ambiovit K+D przeznaczony jest do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią od 2. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki. 1 kapsułka zawiera 25 μg witaminy K oraz 10 μg witaminy D co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.