Ambiovit K, kapsułki twist-off, z witaminą K dla niemowląt, 30 szt.
22.10 zł

Ambiovit K, kapsułki twist-off, z witaminą K dla niemowląt, 30 szt.

Ambiovit K, kapsułki twist-off, z witaminą K dla niemowląt, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
22.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią od 2. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia.

Skład

otoczka: żelatyna,substancja utrzymująca wilgotność: glicerol ;
zawartość: olej MCT(trójgliceryd o średniej długości łańcucha), witamina K1( filochinon) ;substancja przeciwulteniajaca: mieszanina tokoferoli; substancja wypełniająca: olej słonecznikowy.

Właściwości

Witamina K jest odpowiedzialna za proces krzepliwości krwi oraz przyczynia się do uszczelnienia śródbłonków naczyń krwionośnych.
Jej niedobór , szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego chorobą krwotoczną noworodków. Dlatego też wszystkie dzieci zaraz po urodzeniu otrzymują jednorazową dawkę witaminy K w szpitalu i zalecane jest codzienne doustne podawania niemowlętom karmionym piersią witaminy K w ilości 25 µg począwszy do 2 tygodnia życia aż do ukończenia 3 miesiąca życia.

Rekomendowana dzienna dawka witaminy K dla dzieci karmionych piersią to 25 μg co odpowiada zawartości jednej kapsułki „twist-off” preparatu Ambiovit K .

Sposób użycia

Zaleca się stosowanie 1 kapsułki„twist-off” Ambiovit K dziennie. 1 kapsułka zawiera 25 μg witaminy K, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambiovit K - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina K (filochinon)

Postać:

kapsułki otwierane "twist-off"

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Pediatria

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę K

Wskazania:

Preparat Ambiovit K przeznaczony jest do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią od 2. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułki„twist-off” Ambiovit K dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki.   1 kapsułka zawiera 25 μg witaminy K, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią.   Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.