Ambiovit D, kapsułki twist-off, z witaminą D dla niemowląt, 30 szt.
12.29 zł

Ambiovit D, kapsułki twist-off, z witaminą D dla niemowląt, 30 szt.

Ambiovit D, kapsułki twist-off, z witaminą D dla niemowląt, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
12.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminą D.

Skład

otoczka: żelatyna, substancja utrzymująca wilgotność: glicerol
zawartość: olej MCT(trójgliceryd o średniej długości łańcucha),witamina D3 (cholekalcyferol); substancja przeciwulteniajaca: mieszanina tokoferoli; substancja wypełniająca: olej słonecznikowy.

Właściwości

Witamina D pełni istotną funkcję w regulowaniu przemiany wapnia i fosforu, jest niezbędna do optymalnego formowania układu szkieletowego.
Witamina ta ma wpływ nie tylko na prawidłowe kształtowanie się kości, na ich odpowiednią gęstość, ale i na stan uzębienia.
Jej niedobór u niemowląt i dzieci może prowadzić do krzywicy a co za tym idzie do nieprawidłowego kształtowania się zębów i kości.

Najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach życia jest karmienie piersią. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Z tego względu zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka przez cały okres karmienia piersią.
Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 10 μg (400 j.m.) co odpowiada zawartości jednej kapsułki „twist-off” preparatu AMBIOVIT D.

Sposób użycia

Zaleca się stosowanie 1 kapsułki „twist-off” dziennie. 1 kapsułka zawiera 10 μg witaminy D, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambiovit D - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

kapsułki otwierane "twist-off"

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Pediatria

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę D3

Wskazania:

Preparat Ambiovit D przeznaczony jest do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka „twist-off” dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. 1 kapsułka zawiera 10 μg witaminy D, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.