Nicorette Freshdrops, 2 mg, tabletki do ssania, 96 szt
68.19 zł

Nicorette Freshdrops, 2 mg, tabletki do ssania, 96 szt

Nicorette Freshdrops, 2 mg, tabletki do ssania, 96 szt
Ostatnia cena produktu
68.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w celu łagodzenia głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Skład

1 tabletka do ssania zawiera 2mg nikotyny ( w postaci nikotyny dwuwinianu dwuwodnego). Mannitol, guma ksantan, aromat mięty pieprzowej: olejek mięty pieprzowej, olejek mięty polnej, guma arabska, acesulfam potasowy, sukraloza, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dawkowanie należy dostosować do nasilenia uzależnienia od nikotyny. Lek ten powinny stosować osoby, które wypalają 20 lub mniej papierosów na dobę. Użyj 1 tabletki do ssania, kiedy poczujesz chęć zapalenia papierosa, zazwyczaj wystarczające jest zastosowanie 8-12 tabletek do ssania na dobę. NIe stosować więcej niż 15 tabletek do ssania na dobę.

Produkt leczniczy Nicorette Freshdrops należy ssać, aż rozpuści się w jamie ustnej. Tabletkę do ssania neleży przesuwać z jednej strony jamy ustnej na drugą i powtarzać tę czynność aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu.

Nie rozgryzać ani nie połykać tabletki do ssania. Droga podania: dopoliczkowa ( do rozpuszczenia w jamie ustnej).

Przeciwwskazania

Osoby w wieku poniżej 18 lat nie powinny stosować leku Nicorette Freshdrops bez zalecenia lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette Freshdrops - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na jej rozpuszczenie. Co pewien czas tabletkę do ssania należy przesuwać z jednej strony jamy ustnej na drugą i powtarzać tę czynność, aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać. Nie należy spożywać pokarmów ani pić w okresie, gdy tabletka do ssania znajduje się w jamie ustnej. Napoje, które obniżają pH w jamie ustnej, np. kawa, sok, napoje bezalkoholowe, mogą zmniejszać wchłanianie nikotyny w jamie ustnej. Aby osiągnąć maksymalnie wchłanianie nikotyny, nie należy spożywać tych napojów w ciągu 15 minut przed zażyciem tabletki do ssania. Należy stosować tabletki do ssania zawsze, gdy pojawia się pragnienie zapalenia papierosa, w dawce na ogół 8-12 tabletek do ssania na dobę. Nie stosować więcej niż 15 tabletek do sssania na dobę. Uwaga! W trakcie stosowania leku Nicorette Freshdrops konieczne jest całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. Lek Nicorette Freshdrops powinnt stosować osoby, które wypalają 20 lub mniej papierosów na dobę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływ na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz teofilinę, takrynę, klozapinę, inuslinę, imipraminę, olanazpinę, ropinirol, klomipraminę, fluwoksaminę, flekainid lub petnazocynę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.