Synocrom Forte, 2 %; 2 ml, injekcja dostawowa, 3 ampułko-strzykawki
926.99 zł

Synocrom Forte, 2 %; 2 ml, injekcja dostawowa, 3 ampułko-strzykawki

Synocrom Forte, 2 %; 2 ml, injekcja dostawowa, 3 ampułko-strzykawki
Ostatnia cena produktu
926.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Wyjałowiony stabilizowany roztwór hialuronianu sodu do iniekcji śródstawowej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Synocrom Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

roztwór do wstrzykiwań dostawowych

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Bóle oraz ograniczona zdolność poruszania się na skutek zwyrodnieniowych bądź pourazowych zmian w torebce stawowej.

Dawkowanie:

Dostawowo. Preparat ma postać sterylnych, gotowych do użycia strzykawek  jednorazowego użytku. Pozostają one jałowe do momentu otwarcia (złamania) opakowania. Nie należy stosować preparatu, gdy opakowanie zostało uszkodzone (ma otwarty lub zsunięty wewnątrz sterylnego opakowania kapturek ochronny). Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania.   W zależności od stopnia zaawansowania choroby preparat należy podawać śródstawowo od 3 do 5 razy w tygodniowych odstępach. Stosownie do wielkości stawu należy wstrzyknąć do 2 ml roztworu. Gdy jest to konieczne, leczenie preparatem można wielokrotnie powtarzać. Preparat można podawać do więcej niż jednego stawu jednocześnie.    Podobnie jak przy innych inwazyjnych zabiegach na stawach zaleca się, aby w ciągu 48 godzin po wykonaniu wstrzyknięcia unikać forsownego czy długotrwałego, obciążającego wysiłku, jak np. jogging lub gra w tenisa.   Stosowanie preparatu u dzieci poniżej 18 roku życia nie zostało przebadane.

Możliwe skutki uboczne:

Po podaniu preparatu mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane takie jak: ból, uczucie gorąca, zaczerwienienie i obrzęk. W przypadku powstania wylewu z towarzyszącym silnym bólem należy bezwględnie usunąć płyn ze stawu. Aby zapobiec tym objawom, zaleca się nałożenie na odpowiedni staw woreczka z lodem na 5-10 minut.

Poinformuj lekarza:

Gdy wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.