TenderWet 24, opatrunek jałowy, 10 x 10 cm, (Hartmann), 10 szt
81.49 zł

TenderWet 24, opatrunek jałowy, 10 x 10 cm, (Hartmann), 10 szt

TenderWet 24, opatrunek jałowy, 10 x 10 cm, (Hartmann), 10 szt
Ostatnia cena produktu
81.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

TenderWet 24 jest opatrunkiem, którego główną część składową stanowi wyjątkowo chłonny poliakrylan (SAP). Hydrofobowa powłoka zapobiega przyklejaniu się opatrunku do rany. Po stronie nie stykającej się z raną zastosowana została hydrofobowa folia, która skutecznie zapobiega przemęczeniu opatrunku.

Wskazania

Do leczenia metodą wilgotnego opatrywania ran trudno gojących się.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed użyciem uaktywnić kompres TenderWet 24 zalecaną ilością roztworu Ringera, który nastepnie będzie uwalniany stopniowo do rany. Poniważ kompres równocześnia wchłania wydzielinę rany, zapewnione jest interaktywne i stałe przepłukiwanie rany.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Na początku terapii z wykorzystaniem TenderWet 24, rana może ulec powiększeniu na skutek usuwania nieodwracalnie uszkodzonej tkanki. Zjawisko to jest oznaką rozpoczynającego się procesu gojenia rany. Może także wystapić zaczerwienienie brzegów rany. Podczas terapii rana może wykazywać skłonność do spontanicznego krwawienia.

Uwagi

Kompresów TenderWet 24 nie wolno przycinać na wymiar lub powodować ich mechanicznego uszkodzenia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h