Aflovag, płyn do irygacji, 3 x 100 ml
Aflovag, płyn do irygacji, 3 x 100 ml
0.00 zł

Aflovag, płyn do irygacji, 3 x 100 ml

Aflovag, płyn do irygacji, 3 x 100 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Formuła płynu do irygacji pochwy AFLOVAG oparta na środkach oczyszczających i naturalnych wyciągach, uwzględnia delikatną fizjologię błony śluzowej, pozwala na higienę pozostawiającą przyjemne uczucie świeżości i czystości.

Skład

was mlekowy, destylowana woda rumiankowa, destylowana woda różana, destylowana woda z oczaru, wyciąg lawendowy, diglukonian chlorheksydyny 20%, amidopropylobetaina kwasów kokosowych, eter monobutylowy polioksyetyleno (26) polioksypropylenu (26), polioksyetelenowany uwodorniony olej rycynowy (40), woda.

Działanie

Formuła płynu do irygacji pochwy AFLOVAG oparta na środkach oczyszczających i naturalnych wyciągach, uwzględnia delikatną fizjologię błony śluzowej, pozwala na higienę pozostawiającą przyjemne uczucie świeżości i czystości. Kwas mlekowy pozytywnie wpływa na równowagę biologiczną i osłonę przed infekcjami i podrażnieniami, mając swój udział w profilaktyce przeciwzakażeniowej. Działanie higieniczne uzupełnione jest o działanie łagodzące i zmniejszające przekrwienie, nawet przy występowaniu patologii (swoiste i nieswoiste zapalenie sromu i pochwy) i/lub w powiązaniu ze specyficznym leczeniem lub zabiegiem.

AFLOVAG płyn do irygacji pochwy jest dobrze tolerowany nawet przy dłuższym stosowaniu.

Wskazania

  • obfite upławy lub w każdym przypadku dla głębszej higieny
  • oczyszczenie i usunięcie pozostałości po lekach dopochwowych
  • po użyciu miejscowych środków antykoncepcyjnych
  • higiena intymna pod koniec okresu menstruacji
  • normalna higiena intymna: 1-2 irygacji w tygodniu (2 butelki)

Sposób użycia wyrobu medycznego

Każda butelka zawiera właściwą dawkę odpowiednią do jednego zabiegu higienicznego.

  1. Dokładnie umyć ręce przed zastosowaniem irygatora.
  2. Przekręcić górną część motylkowego zamknięcia butelki aż do usłyszenia kliknięcia i włożyć rurkę do butelki.
  3. Następnie wprowadzić drugi koniec rurki do pochwy i nacisnąć butelkę, najlepiej w ustawieniu "do góry nogami".
  4. Wysączyć stopniowo cały roztwór wewnątrz pochwy.

Na koniec irygacji delikatnie osuszyć jej zewnętrzną część bez spłukiwania.

Irygację pochwy można przeprowadzić w różnych pozycjach: siedząc na bidecie lub na sedesie, stojąc w wannie lub kabinie prysznicowej opierając jedną nogę na brzegu. Po użyciu butelka i rurka nie nadają się do ponownego wykorzystania i należy je wyrzucić.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Stwierdzona nadwrażliwość na jeden ze składników.Nie stosować częściej niż 2 razy w tygodniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
W okresie ciąży przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Producent

FARMA DERMA

Cechy produktu
PRODUCENT

Aflovag - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas mlekowy destylowana woda rumiankowa destylowana woda różana destylowana woda z oczaru diglukonian chlorheksydyny 20%

Postać:

płyn do irygacji pochwy

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

łagodzące oczyszczające zmniejsza podatność na infekcje

Wskazania:

Obfite upławy lub w każdym przypadku dla głębszej higieny, oczyszczenie i usunięcie pozostałości po lekach dopochwowych, po użyciu miejscowych środków antykoncepcyjnych, higiena intymna pod koniec okresu menstruacji, normalna higiena intymna.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Każda butelka zawiera właściwą dawkę odpowiednią do jednego zabiegu higienicznego. Nie stosować częściej niż 2 razy w tygodniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Dokładnie umyj ręce przed zastosowaniem irygatora. Przekręć górną część motylkowego zamknięcia butelki aż do usłyszenia kliknięcia i włóż rurkę do butelki. Następnie wprowadź drugi koniec rurki do pochwy i naciśnij butelkę, najlepiej w ustawieniu "do góry nogami". Wysącz stopniowo cały roztwór wewnątrz pochwy. Na koniec irygacji delikatnie osusz jej zewnętrzną część bez spłukiwania. Irygację pochwy można przeprowadzić w różnych pozycjach: siedząc na bidecie lub na sedesie, stojąc w wannie lub kabinie prysznicowej opierając jedną nogę na brzegu. Po użyciu butelka i rurka nie nadają się do ponownego wykorzystania i należy je wyrzucić. Nie używaj produktu, jeśli butelka jest uszkodzona. Unikaj kontaktu z oczami. Z uwagi na właściwości wyciągów naturalnych, na dnie butelki może utworzyć się osad, który zniknie po wstrząśnięciu. Nie używaj w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi lub lekami bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz stwierdzoną nadwrażliwość na choćby jeden ze składników. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży. W okresie ciąży przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.