Zestaw Promocyjny Sandoz Vit.D i K
57.89 zł

Zestaw Promocyjny Sandoz Vit.D i K

Zestaw Promocyjny Sandoz Vit.D i K
Ostatnia cena produktu
57.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zestaw Sandoz Vit. D3 i Vit K.

Witamina D3 Sandoz to wygodna forma uzupełnienia niedoboru witaminy D3 u niemowląt i dzieci do 3 roku życia.

Wtaminum K Sandoz jest wygodną formą uzupełnienia niedoboru witaminy K u karmionych piersią noworodków i niemowląt. Zgodnie z zaleceniami Ekspertów i Konsultanta Krajowego ds. Pediatrii, jednorazowa dawka witaminy K podawana dzieciom zaraz po urodzeniu może być niewystarczająca. Dlatego dzieci karmione piersią w okresie od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia wymagają dalszej suplementacji witaminą K.
Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie krzepliwości krwi, uczestniczy w tworzeniu i mineralizacji kości. Niemowlęta karmione piersią z przedłużającą się biegunką czy przedłużającą się żółtaczką powinny otrzymywać witaminę K w zwiększonej, podwójnej dawce - 50 ug dziennie.

Skład

1 kapsułka zawiera 10 mcg witaminy D3.

 

1 kapsułka zawiera 25 µg witaminy K1.

Właściwości

Witamina D3 ułatwia wchłanianie oraz wykorzystanie wapnia i fosforu, a także wpływa na utrzymanie prawidłowego stężenia wapnia we krwi. Jest potrzebna do prawidłowego wzrostu, rozwoju u mineralizacji kości u dzieci, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego.

 

 

Sposób użycia

Końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać, zawartość wcisnąć bezpośrednio do buzi dziecka lub dodać do ściągniętego pokarmu matki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik preparatu.

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Zestaw zawiera 4 opakowania witaminy D (po 30 kapsułek) oraz 2 opakowania witaminy K (po 30 kapsułek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h