Imodium Multi-Action, tabletki do rozgryzania i żucia, 6 szt
Imodium Multi-Action, tabletki do rozgryzania i żucia, 6 szt
0.00 zł

Imodium Multi-Action, tabletki do rozgryzania i żucia, 6 szt

Imodium Multi-Action, tabletki do rozgryzania i żucia, 6 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Loperamid jest doustnym lekiem przeciwbiegunkowym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są loperamidu chlorowodorek i symetykon.
inne składniki leku to: sacharoza, celuloza mikrokrystaliczna, butylu metakrylanu, (2-dimetyluaminoetylu) metakrylanu, metylu metakrylanu kopolimer 1:2:1, celulozy octan, sorbitol, dekstryny, kompozycja smokowo-zapachowa waniliowo-miętowa (sacharoza, maltodekstryna, naturalne i sztuczne substancje smokowo-zapachowe, skrobia kukurydziana modyfikowana, syrop kukurydziany utwardzony, estry poliglicerolu i kwasów tłuszczowych, wapnia fosforan, mleko w proszku modyfikowane enzymatycznie).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: początkowa dawka - 2 tabletki, a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki. leku nie należy stosować dłużej niż przez 2 dni.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat: nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.

 

Działanie

Zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Loperamid zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec).

Wskazania

Lek Imodium Multi-Action jest wskazany w leczeniu ostrej biegunki oraz objawów często z nią związanych, takich jak bóle brzucha, wzdęcia, kurcze i oddawanie nadmiernej ilości gazów.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:

 • u dzieci w wieku poniżej 12 lat
 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku
 • u pacjentów z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką
 • u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelit
 • u pacjentów z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter
 • u pacjentów z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania
 • w przypadkach, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy.

 

Działania niepożądane

Bardzo rzadko:

 • wysypka, pokrzywka i świąd, pojedyncze przypadki obrzęku naczynioruchowego, wysypki pęcherzowej oraz bardzo ciężkie reakcje skórne przebiegające z zaczerwienieniem, powstawaniem pęcherzy oraz łuszczeniem skóry,
 • pojedyncze przypadki reakcji alergicznych, niekiedy ciężkie reakcje nadwrażliwości objawiające się wysypką, pokrzywką, świądem skóry, trudnościami w oddychaniu, obrzękiem twarzy, gardła, warg lub języka, zawrotami głowy, spadkiem ciśnienia tętniczego krwi; może dojść do niewydolności krążenia i oddychania.
 • ból brzucha, niedrożność jelit, wzdęcia brzucha, nudności, zaparcia, wymioty, rozszerzenie okrężnicy, w tym toksyczne rozszerzenie okrężnicy z krwistymi stolcami zawierającymi śluz i ropę, gorączką, niedrożnością jelita i bolesnością uciskową brzucha (patrz punkt: „Nie należy stosować leku Imodium”); wzdęcia z oddawaniem wiatrów i niestrawność,
 • pojedyncze przypadki zatrzymania moczu,
 • senność,
 • zawroty głowy.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
nie należy stosować w czasie ciąży.

Producent

MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Cechy produktu
PRODUCENT

Imodium Multi-Action - Loperamidi hydrochloridum, Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon chlorowodorek loperamidu

Postać:

tabletki do żucia

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

przeciwbiegunkowe przeciwwzdęciowe

Wskazania:

Leczenie ostrej biegunki oraz objawów często z nią związanych, takich jak bóle brzucha, wzdęcia, kurcze i oddawanie nadmiernej ilości gazów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 2 tabletki, a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu. Maksymalnie do 4 tabletek na dobę.   Uwaga! Lek nie należy stosować dłużej niż 2 dni. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, ból brzucha, niedrożność jelit, wzdęcia brzucha, nudności, zaparcia, wymioty, rozszerzenie okrężnicy, wzdęcia z oddawaniem wiatrów i niestrawność, pojedyncze przypadki zatrzymania moczu, senność, zawroty głowy.     Uwaga! W przypadku senności lub zawrotów głowy nie należy prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn wymagających wzmożonej koncentracji uwagi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostrą czerwonkę (charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką), ostry rzut wrzodziejącego zapalenia jelit, bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakterami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, stany w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.