VitaDerol Forte, witamina D 800, kapsułki, 30 szt
17.39 zł

VitaDerol Forte, witamina D 800, kapsułki, 30 szt

VitaDerol Forte, witamina D 800, kapsułki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
17.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Uzupełnia codzienną dietę w witaminę D.

Skład

(1 kapsułka): olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), żelatyna, substancja utrzymująca wilgotność: glicerol; woda, witamina D (cholekalcyferol) 20 mcg, substancja przeciwutleniająca: D-alfa tokoferol.

Właściwości

Witamina D jest niezbędna do właściwego rozwoju oraz kondycji kości i zębów, wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu z diety oraz warunkuje prawidłowe stężenie wapnia we krwi. Jak potwierdzają badania naukowe odpowiednia podaż witaminy D nie tylko zapobiega krzywicy, osteomalacji i osteoporozie, lecz także zmniejsza ryzyko wielu innych chorób m.in. cukrzycy typu I, nowotworów, chorób autoimmunologicznych, sercowo-naczyniowych oraz zespołu metabolicznego.

Przeznaczenie

  • dla dzieci od 6. roku życia z zaburzeniami trawienia, wchłaniania lub z nadwagą, otyłością,
  • dla dorosłych w okresach niewystarczającej podaży i/lub syntezy skórnej witaminy D,
  • dla osób po 65. roku życia
     

Sposób użycia

Dzieci z zaburzeniami trawienia, wchłaniania oraz dzieci z nadwagą lub otyłością: 1 kapsułka dziennie. Dorośli: 1 kapsułka dziennie.

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h