Strataderm, żel, silikonowy na blizny, 10 g
69.29 zł

Strataderm, żel, silikonowy na blizny, 10 g

Strataderm, żel, silikonowy na blizny, 10 g
Ostatnia cena produktu
69.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Żel do specjalistycznego leczenia blizn.

  • Szybkoschnący, niepowodujący uczucia lepkości, przezroczysty żel silikonowy
  • Uwadnia i chroni blizny
  • Może być stosowany u dzieci lub osób o wrażliwej skórze
  • Łatwy w stosowaniu
  • na preparat można stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi i kosmetyki.

Skład

Polidimetylosiloksany, siloksany, alkilometylowe silikony.

Działanie

Stosowany zgodnie z zaleceniami preparat Strataderm wysycha, tworząc powłokę silikonową, stanowiącą wodoodporną i przepuszczającą gazy warstwę ochronną, która uwadnia bliznę i chroni ją przed działaniem substancji chemicznych i inwazją bakteryjną, umożliwiając normalizację cykli syntezy kolagenu w bliźnie i prowadząc do powstania prawidłowej, dojrzałej blizny.

Wskazania

Stosowany w celu zapobieganiu powstawaniu keloidów oraz blizn przerostowych oraz w celu ich leczenia. W celu poprawy ogólnych wyników leczenia preparat może być stosowany w połączeniu z innymi inwazyjnymi metodami leczenia blizn. Może być stosowany u dzieci oraz osób o wrażliwej skórze. Bezpieczny dla noworodków oraz w czasie ciąży i karmienia piersią.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nałożyć cienką warstwę na bliznę oraz pozostawić do wyschnięcia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu na rany otwarte ani oparzenia trzeciego stopnia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Strataderm - zastosowanie i działanie

Skład:

polidimetylosiloksany siloksany alkilometylowe silikony

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia bliznowacenie ogranicza przerastanie blizny

Wskazania:

Zapobieganie powstawaniu keloidów i blizn przerostowych oraz w celu ich leczenia.

Dawkowanie:

Miejscowo.1-2 razy dziennie na odsłoniętych obszarach skóry lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparat należy nakładać na czystą i suchą skórę. Cienką warstwę preparatu Strataderm nałożyć na bliznę i pozostawić do wyschnięcia. Prawidłowo zastosowany, preparat Strataderm powinien wyschnąć w ciągu 3-4 minut. Jeżeli proces schnięcia trwa dłużej, prawdopodobnie zastosowano zbyt dużą ilość preparatu. Należy delikatnie usunąć nadmiar żelu za pomocą chusteczki i na nowo pozostawić preparat do wyschnięcia. Po wyschnięciu można na preparat nakładać kremy z filtrami przeciwsłonecznym, kosmetyki. W celu uzyskania jak najlepszych efektów leczenia preparat Strataderm powinien pozostawać w stałym kontakcie ze skórą (24 godziny na dobę). Zaleca się stosowanie preparatu Strataderm przez okres 60-90 dni. W przypadku większych i starszych blizny leczenie może trwać dłużej. Zaleca się stosowanie preparatu do momentu stwierdzenia braku dalszej poprawy.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, oparzenia trzeciego stopnia, otwarte rany.   Gdy stosujesz miejscowo inne leki. Nie należy stosować preparatu Strataderm na inne leki do stosowania miejscowego bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.