Magnesil B6, 470 mg, kapsułki, 36 szt
Magnesil B6, 470 mg, kapsułki, 36 szt
0.00 zł

Magnesil B6, 470 mg, kapsułki, 36 szt

Magnesil B6, 470 mg, kapsułki, 36 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suplement diety, uzupełnia dietę w magnez i witaminę B6.

Składniki

diglicynian magnezu AMT Labs, żelatyna (składnik otoczki), ekstrakt z czerwonej kapusty (barwnik), dwutlenek tytanu (barwnik), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).
Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera: 469 mg diglicynianu magnezu, w tym 94 mg magnezu (25% zds*), 1,4 mg witaminy B6 (100% zds*).
* % zalecanego dziennego spożycia

Właściwości składników

Magnez to jeden z najważniejszych minerałów naszego organizmu. Jest niezbędny dla utrzymania prawidłowych funkcji mięśni, gdyż prawie połowa puli magnezu obecnego w organizmie człowieka występuje w mięśniach. Magnez jest ważny dla prawidłowej pracy ukladu nerwowego i mózgu. Wspiera metabolizm- stanowi element niezbędny dla prawidłowej aktywności wielu enzymów komórkowych odpowiadających za przemiany metaboliczne węglowodanów i tluszczów. Uczestniczy w procesie uzyskiwania i dostarczania energii do tkanek. Jest potrzebny w procesie powstawania białek ustrojowych. Magnez jest też wykorzystywany w procesie budowy kości i zębów. Magnesil B6 zawiera wysoko przyswajalna formę magnezu firmy ALBION, która jest łatwo wchłaniana w jelicie cienkim.

Witamina B6 bierze udział w metabolizmie aminokwasów, białek i węglowodanów oraz pozyskiwaniu z nich energii. Pomocna jest także w gospodarce żelazem. Witamina B6 jest ważna dla pracy mięśni oraz układu nerwowego. Bierze udział w tworzeniu czerownych krwinek oraz białek ustrojowych.

Polecany jest szczególnie osobom aktywnym, uprawiającym sport, intensywnie pracującym i uczącym się, narażonym na stres oraz osobom starszym.

Zalecane dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie, najlepiej po posiłku.

Producent

OLFARM
Mokronoska 8
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT

Magnesil B6 - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina B6 (pirydoksyna) jabłczan magnezu

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia dietę w magnez i witaminę B6

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w magnez i witaminę B6. Preparat polecany osobom aktywnym, uprawiającym sport, intensywnie pracującym fizycznie i/lub umysłowo, narażonym na stres.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, najlepiej podczas posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.