Nantarid, 100 mg, tabletki powlekane, 60 szt
Nantarid, 100 mg, tabletki powlekane, 60 szt
0.00 zł

Nantarid, 100 mg, tabletki powlekane, 60 szt

Nantarid, 100 mg, tabletki powlekane, 60 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Nantarid - Quetiapinum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwetiapina

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Psychiatria

Działanie:

przeciwpsychotyczne

Wskazania:

Leczenie schizofrenii. Leczenie manii z objawami podniecenia lub uczucia posiadania niezwykle dużych zasobów energii w chorobie afektywnej dwubiegunowej (depresji dwubiegunowej).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu należy unikać spożywania alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: senność i zawroty głowy (objawy te na ogół ustępują po pewnym czasie stosowania leku), ból głowy, ospałość. Często: suchość w jamie ustnej, zatkany nos, niestrawność, zaparcie, zwiększenie masy ciała, zatrzymanie płynów w palcach dłoni i stóp, uczucie osłabienia, przemijające zmiany w obrazie krwi, przemijające zmiany czynności wątroby, przyspieszona praca serca i osłabienie, spadek ciśnienia krwi (szczególnie na początku leczenia, zwłaszcza podczas wstawania - niedociśnienie ortostatyczne). Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości, drgawki, zwiększenie stężenia trójglicerydów i cholesterolu całkowitego we krwi. Rzadko: żółtaczka, priapizm (długotrwała i bolesna erekcja), gorączka, przyspieszony oddech, nadmierne pocenie się, zaburzenia świadomości lub sztywność mięśni.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty i bóle głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwetiapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca i/lub naczyń, skłonność do nadciśnienia, padaczkę, cukrzycę, niewydolność wątroby, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, itrakonazol, ketokonazol, flukonazol, antybiotyki z grupy makrolidów, inhibitory proteazy HIV, ryfampicynę, glikokortykosteroidy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT