K i D-Vitum, witamina K i D dla niemowląt, kapsułki, 36 szt. + termometr paskowy gratis
27.59 zł

K i D-Vitum, witamina K i D dla niemowląt, kapsułki, 36 szt. + termometr paskowy gratis

K i D-Vitum, witamina K i D dla niemowląt, kapsułki, 36 szt. + termometr paskowy gratis
Ostatnia cena produktu
27.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów, a jej niedobór u niemowląt i dzieci może powodować krzywicę. Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie syntezy czynników krzepnięcia krwi. jej niedobór, występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego chorobą krwotoczną noworodków. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilości witaminy K i D zawarte w kobiecym mleku są niewystarczające. Zalecane jest zatem, oprócz jednorazowej dawki witaminy K podanej w szpitalu, codzienne doustne podawanie witaminy K w ilości 25 µg dzieciom karmionym piersią od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia. Niemowlęta karmione mieszankami mlecznymi modyfikowanymi, mlekiem dla wcześniaków, a także mieszankami mlekozastępczymi po otrzymaniu jednorazowej dawki witaminy K w szpitalu nie wymagają dalszej profilaktycznej podaży. Natomiast rekomendowana dzienna dawka witaminy D3 dla niemowląt to 400 j.m. niezależnie od tego czy matka karmiąca przyjmuje preparaty z witaminą D3. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym nie wymagają dodatkowego podawania witaminy D3, o ile ilość spożytego mleka pokrywa w całości dzienne zapotrzebowanie.

Skład

Olej MCT, witamina K1, witamina D3. Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgoć).
Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera 25 µg witaminy K i 10 µg witaminy D3.

Opakowanie zawiera termometr paskowy gratis.

Sposób użycia

Zaleca się podawać preparat raz dziennie po 1 kapsułce "twist off".

Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki.. Jedno opakowanie wystarcza na 36 dni stosowania.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h