Salhydron, proszek, 20 saszetek
16.68 zł

Salhydron, proszek, 20 saszetek

Salhydron, proszek, 20 saszetek
Ostatnia cena produktu
16.68 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

SALHYDRON to proszek do przygotowania doustnego płynu nawadniającego o smaku pomarańczowym, przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych w celu przywrócenia równowagi wodno-elektrolitowej organizmu.

SALHYDRON to preparat o zmniejszonej osmolarności (hipotoniczny), którego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroeneterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki o różnej etiologii (np. biegunka poantybiotykowa, podróżnych itp.), wymiotów różnego pochodzenia (np. zatrucia pokarmowe, choroba lokomocyjna, wymioty kobiet ciężarnych itp.), a także jako uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych (np.: w okresie upałów, w okresie podróży, w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, w trakcie diety odchudzającej).

SALHYDRON uzupełnia zasoby organizmu w glukozę oraz elektrolity - jony sodu i potasu, które są istotne w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno – elektrolitowej a także właściwego ciśnienia osmotycznego w przestrzeniach wodnych.

 

Skład

Nazwa w 100g produktu w 100ml mmol/l
Wartość energetyczna 1067kJ 30kJ -
Białko 0,00g 0,00g -
Węglowodany, w tym glukoza, maltodekstryna 62,75/51,90/10,85g 1,75/1,45/0,3g -/80/4
Tłuszcz 0,00g 0,00g -
Sód 5,04g 0,14g 60
Chlorki 6,48g 0,18g 51
Potas 2,84g 0,08g 20
Cytryniany 20,7g 0,57g 30

Glukoza, cytrynian potasu, maltodekstryna, chlorek sodu, cytrynian sodu, aromat.

Właściwości

Salhydron preparat o zmniejszonej osmolarności, jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, którego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami ESPGHAN. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów. Salhydron chroni organizm przed nadmierną utratą wody i cennych składników mineralnych dzięki czemu znajduje zastosowanie w przypadku narażenia organizmu na odwodnienie.

Przeznaczenie

SALHYDRON znajduje zastosowanie:

  • Obniżając ryzyko wystąpienia odwodnienia w przypadku biegunek i/lub wymiotów
  • Ograniczając negatywne skutki fizjologicznie związane z wymiotami i/lub biegunką
  • Wspomagając przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej
  • Uzupełniając zasoby organizmu w glukozę oraz ważne składniki mineralne

Sposób użycia

Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Podawać małymi porcjami.

W zależności od stopnia odwodnienia organizmu, preparat należy podawać wg wskazań lekarza. Ilość, dawka dobowa oraz okres stosowania preparatu zależą od wieku, masy ciała oraz fazy nawadniania. W przypadku postepowania profilaktycznego, tj. zanim dojdzie do odwodnienia, preparat należy stosować wg zaleceń w fazie podtrzymującej nawadnianie.
 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy przekraczać porcji proponowanej do spożycia. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym i nie należy stosować go jako jedynego źródła pożywienia. Preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit lub wstrząsu hemodynamicznego ani u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.

Preparat jest przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Preparat może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli jest spożywany przez osoby, u których nie stwierdzono zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej organizmu lub brak jest wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Salhydron - zastosowanie i działanie

Skład:

glukoza cytrynian potasu maltodekstryna chlorek sodu cytrynian sodu

Postać:

proszek

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

nawadniające pomaga utrzymać równowagę elektrolitową

Wskazania:

Preparat Salhydron przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w przypadku narażenia organizmu na znaczną utratę wody i elektrolitów (np. w wyniku wymiotów i/lub biegunki).

Dawkowanie:

Doustnie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Podawać małymi porcjami. W zależności od stopnia odwodnienia organizmu, preparat należy podawać według wskazań lekarza.   Preparat przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Preparat przyjmowany pod nadzorem lekarza.