Lactobalance, tabletki dopochwowe, 10 szt
32.39 zł

Lactobalance, tabletki dopochwowe, 10 szt

Lactobalance, tabletki dopochwowe, 10 szt
Ostatnia cena produktu
32.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Wyrób do jednokrotnego stosowania zawierający 10 tabletek do stosowania dopochwowego. Każdą tabletkę należy uzyć tylko raz natychmiast po wyjęciu z opakowania.

Skład

Jedna tabletka dopochwowa zawiera: 

Lactobacillus acidophilus: 500 milionów CFU
Kwas mlekowy (60%) : 15mg
Standaryzowane do 40% izoflawony z wyciągu soi (Glycine max, nasiona) : 18mg

Substancje pomocnicze:
Mannitol, skrobia, subst.przeciwzbrylające: karboksymetyloceluloza sodowa, behenian glicerolu, dwutlenek krzemu.

Wskazania

Lactobalance to wyrób medyczny w postaci tabletek dopochwowych do stosowania we wszystkich przypadkach przejściowych zaburzeń równowagi mikrobilogicznej układu moczowo-płciowego.

Równowaga mikrobiologiczna układu może zostać tymczasowo zachwiana wskutek czynników hormonalnych takich jak menstruacja, ciąża, menopauza, lub w związku z niedostateczną higieną, częstym stosowaniem tamponów dopochwowych, wyrobów antykoncepcyjnych lub w związku ze stosowaniem antybiotyków. W takiej sytuacji możliwy jest rozwój organizmów chorobotwórczych( Streptococcus i mikoplazmy) zmienia się skład flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego, co powoduje zmniejszenie ilości bakterii mlekowych i bakteryjne zapalenie pochwy. Do najczęstszych objawów infekcji bakteryjnych należą: pieczenie, świąd, uczucie swędzenia oraz zwiększona wydzielina z pochwy( białe upławy.

 

Uwagi

Nie stosować wyrobu jednocześnie z innymi wyrobami medycznymi lub lekami do stosowania dopochwowego bez wcześniejszego skonsultowania się z ginekologiem. Nie wykazano aby Lactobalance powodował miejscowe podrażnienia, ale w przypadku nadwrażliwości należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Niekiedy, zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania, może wystąpić swędzenie, które ustępuje jednak w ciągu 2-3 dni stosowania.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lactobalance - zastosowanie i działanie

Skład:

Lactobacillus acidophilus kwas mlekowy izoflawony sojowe

Postać:

tabletki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

odtwarza właściwą florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Zaburzenia równowagi mikrobiologicznej układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie:

Dopochwowo. 1 tabletka, najlepiej wieczorem, przed snem, przez pierwszych 10 dni stosowania. Przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania i rozpocząć stosowanie 10 dni przed rozpoczęciem menstruacji i/lub bezpośrednio po zakończeniu menstruacji. W razie potrzeby przedłużyć stosowanie do 20 dni. Nie stosować dłużej niż przez 20 dni bez konsultacji z ginekologiem. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy, zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania, może nastąpić swędzenie, które ustępuje jednak w ciągu kolejnych 2-3 dni stosowania.

Poinformuj lekarza:

Gdy stosujesz dopochwowo inne wyroby medyczne lub leki. Nie stosować preparatu Lactobalance jednocześnie z innymi wyrobami medycznymi lub lekami do stosowania dopochwowego bez wcześniejszego skonsultowania się z ginekologiem.