Viscoterm, plaster, rozgrzewający, 15 szt
65.09 zł

Viscoterm, plaster, rozgrzewający, 15 szt

Viscoterm, plaster, rozgrzewający, 15 szt
Ostatnia cena produktu
65.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Plaster rozgrzewający przeznaczony jest do miejscowego stosowania miejscowego bezpośrednio na skórę.

Skład

Węgiel aktywny, woda, sproszkowane żelazo, uwodnione glinokrzemiany, sole potasu. Produkt zawiera klej kauczukowy bezlateksowy.

Działanie

Przynosi ulgę w bólach mięśniowych, szyi, ramion, pleców, okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa. Ciepło poprawia miejscowe krążenie, przez co łagodzi napięcie mięśniowe, pomaga zrelaksować oraz przywraca aktywność.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Plaster jednorazowy do stosowania zewnętrznego. Bezpośrednio przed użyciem należy wyjąć plaster z saszetki przerywając ją w oznaczonym miejscu. Z części klejącej usunąć folię zabezpieczającą. Plaster uaktywnia się w kontakcie z powietrzem. Niezwłocznie nakleić go na czystą i odtłuszczoną skórę w bolącym miejscu. Rozgrzewa się stopniowa do 43 stopni. Nie pozostawiać dłużej niż 6 godzin na dobę. Po upływie wskazanego czasu należy usunąć. W razie potrzeby kolejny plaster w tym samym miejscu można nakleić po upływie 24 godzin.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Plastra nie należy stosować:

  • u dzieci,
  • u osób z zaburzeniami odczuwania ciepła, które nie mogą usunąć samodzielnie plastra,
  • przy zaburzeniach krążenia, cukrzycy, zapaleniach stawów, zapaleniach żył, skłonności do krwawień lub innej poważnej chorobie,
  • w przypadku obniżenia koncentracji,
  • na twarz i błony śluzowe,
  • na uszkodzoną, opuchniętą, podrażnioną oraz zainfekowaną skórę,
  • bezpośrednio po urazie,
  • w trakcie kąpieli lub prysznica.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h