Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania i żucia, 16 szt.
9.49 zł

Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania i żucia, 16 szt.

Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania i żucia, 16 szt.
9.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Gaviscon o smaku mięty TAB należy do grupy leków nazywanych "środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy".

Skład

1 tabletka zawiera:

substancjami czynnymi leku są 250 mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80 mg węglanu wapnia.

Inne składniki: makrogol 20000, kopowidon, aspartam, aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy.

Zawiera źródło fenyloalaniny.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie. Dokładnie przeżuć tabletkę przed połknięciem.
Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej: w przypadku wystąpienia objawów 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę).
Dzieci w wieku poniżej 12 lat: Podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia, należ skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej. Zgaga może pojawiać się po posiłkach (głównie tłustych lub ostrych) lub podczas ciąży, lub u pacjentów z objawami zapalenia ściany przełyku (np trudnościami i / lub utrudnionym przełykaniem, bólem w jamie ustnej, wymiotami)

Wskazania

Gaviscon o smaku mięty TAB jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Fenyloketonuria.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy, takie jak wysypka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Gaviscon - Natrii alginas,Natrii hydrogenocarbonas,Calcii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

alginianu sodu wodorowęglan sodu węglan wapnia

Postać:

tabletki do żucia zawiesina

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej

Wskazania:

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Dawkowanie:

Doustnie. Zawiesina - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów 10-20 ml po posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletki - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów od 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem. Dzieciom w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsutlacji z lekarzem.   Uwaga! Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wyspyka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby nerek i/lub serca, fenyloketonurię (tabletki zawierają aspartam).   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Gaviscon w ciągu 2 godzin od doustnego zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektóych leków.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.