Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania i żucia, 8 szt.
5.99 zł

Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania i żucia, 8 szt.

Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania i żucia, 8 szt.
5.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Gaviscon o smaku mięty TAB należy do grupy leków nazywanych "środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy".

Postać: Tabletki do rozgryzania i żucia.

Skład

1 tabletka zawiera:

250 mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80 mg węglanu wapnia.

Inne składniki: makrogol 20000, kopowidon, aspartam, aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie. Dokładnie przeżuć tabletkę przed połknięciem.

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku, oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej: w przypadku wystąpienia objawów 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę).

Dzieci w wieku poniżej 12 lat: Podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia, należ skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej, zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądka, co powoduje ból i uczucie dyskomfortu w przełyku.

Wskazania

Gaviscon o smaku mięty TAB jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy, takie jak wysypka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Gaviscon - Natrii alginas,Natrii hydrogenocarbonas,Calcii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

alginianu sodu wodorowęglan sodu węglan wapnia

Postać:

tabletki do żucia zawiesina

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej

Wskazania:

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Dawkowanie:

Doustnie. Zawiesina - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów 10-20 ml po posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletki - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów od 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem. Dzieciom w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsutlacji z lekarzem.   Uwaga! Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wyspyka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby nerek i/lub serca, fenyloketonurię (tabletki zawierają aspartam).   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Gaviscon w ciągu 2 godzin od doustnego zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektóych leków.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.