Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 90 szt.
61.99 zł

Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 90 szt.

Revalid, kapsułki, preparat witaminowy, 90 szt.
Ostatnia cena produktu
61.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Kapsułki Revalid zawierają aminokwasy, witaminy i mikroelementy.

 

Skład

(1 kapsułka): DL-metionina 100 mg; L-cystyna 50 mg; wapnia D–pantotenian 50 mg; witamina B1 1,5 mg; witamina B6 10 mg; kwas p-aminobenzoesowy 20 mg; żelazo 2 mg; cynk 2,2 mg; miedź 0,5 mg; wyciąg z prosa 50 mg; wyciąg z kiełków pszenicy 50 mg; drożdże piwne 50 mg.

Dawkowanie

3 razy dziennie po 1 kapsułce z dostateczną ilością płynu, przed jedzeniem lub podczas posiłku.
 

Działanie

Lek działa odbudowująco na płytkę rogową i wzmacnia strukturę włosów oraz paznokci. 

 

Wskazania

stosowane jako preparat pomocniczy w leczeniu niedoborów aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi schorzeń włosów i paznokci.

 

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli występuje uczulenie ja którykolwiek składnik leku oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

W przypadku zażycia preparatu między dwoma posiłakmi lub na czczo może wystąpić niewielki dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego lub mdłości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym (wartość kaloryczna 1 kapsułki wynosi 6,7 kJ /1,6 kcal). Informacja dla pacjentów chorych na celiakię: 1 kapsułka zawiera 1 mg glutenu.

Ciąża i karmienie piersią: nie stosować bez konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Rodzaj włosów
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji

Revalid - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z prosa wyciąg z kiełków pszenicy drożdże piwne żelazo cynk miedź kwas para-aminobenzoesowy cystyna pantotenian wapnia witamina B1 (tiamina) witamina B6 (pirydoksyna) metionina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

wzmacnia włosy i paznokcie uzupełnia niedobory witamin

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu stanów niedoboru aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi chorób włosów i paznokci.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka 3 razy na dobę przed lub podczas posiłku, z dostateczną ilością płynów, przez 3 miesiące. W razie konieczności można w pierwszym miesiącu kuracji zwiększyć dawkę do 2 kapsułek 3 razy na dobę, a następnie podawać 1 kapsułkę 3 razy na dobę. Nie należy stosować preparatu u niemowląt i małych dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat w dawce 6 kapsułek na dobę może powodować biegunkę o nieznacznym nasileniu (wskazane zmniejszenie dawki dobowej do 3 kapsułek). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy mazsz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz jednocześnie sulfonamidy (preparat może osłabiać ich skuteczność). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie należy go wówczas stosować.