Zolastrol, 1 mg, tabletki powlekane, 28 szt
150.59 zł

Zolastrol, 1 mg, tabletki powlekane, 28 szt

Zolastrol, 1 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Ostatnia cena produktu
150.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Zolastrol - Anastrozolum - zastosowanie i działanie

Skład:

anastrozol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przeciwnowotworowe i immunomodulujące

Specjalności:

Onkologia kliniczna

Działanie :

przeciwnowotworowe

Wskazania:

Leczenie raka piersi u kobiet po menopauzie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: uderzenia gorąca. Często: zmęczenie, ból i sztywność stawów, suchość pochwy, utrata włosów, wysypka skórna, nudności, biegunka, ból głowy, zespół cieśni nadgarstka. Rzadko: krwawienia z pochwy, utrata łaknienia, podwyższone stężenie cholesterolu we krwi, wymioty, senność. Bardzo rzadko:zmiany na skórze i błonach śluzowych, reakcje alergiczne, w tym obrzęk skóry i błon śluzowych, pokrzywka, ciężkie reakcje nadwrażliwości. Ponadto zawarta w leku Zolastrol substancja czynna (anastrozol) obniża stężenie estrogenu we krwi, co może prowadzić do zmniejszenia gęstości kości w trakcie leczenia, co u niektórych pacjentek może prowadzić do rozwoju choroby kruchych kości i złamań kości.   Wpływ leku Zolastrol na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn jest mało prawdopodobny. Jednak w rzadkich przypadkach w trakcie stosowania leku Zolastrol obserwowano uczucie osłabienia i zawroty głowy. W przypadku wystąpienia tych objawów należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na anastrozol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, osteoporozę, nietolerancję niektóych cukrów. Gdy jesteś przed menopauzą.   Gdy przyjmujesz estrogeny, tamoksyfen. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.