Diklonat P, żel, (10 mg / g), 60 g, w tubie
Diklonat P, żel, (10 mg / g), 60 g, w tubie
0.00 zł

Diklonat P, żel, (10 mg / g), 60 g, w tubie

Diklonat P, żel, (10 mg / g), 60 g, w tubie
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Żel o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Skład

Skład: 1 g żelu zawiera substancję czynną 10 mg diklofenaku sodu oraz substancje pomocnicze: karbomer 974 P, makrogolu eter cetostearylowy, cetiol LC, amonowy wodorotlenek stężony, alkohol izopropylowy, parafinę ciekłą, glikol propylenowy, aromat lawendowy, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Preparat Diklonat P żel stosuje się miejscowo na skórę 3 lub 4 razy na dobę. Lek należy lekko wmasować, w zależności od wielkości powierzchni, która ma być leczona. Na bolące miejsce nakłada się 2-4 g zelu.

Wskazania

Preparat stosowany w pourazowym zapaleniu ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, spowodowanym krwiakami, naciągnięciem lub stłuczeniem; w ograniczonych stanach zapalnych stawów, ścięgien i mięśni; w miejscowych postaciach zapaleń stawów obwodowych i stawów kręgosłupa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub inne NLPZ; Jednoczesne leczenie doustnymi lekami NLPZ.

Działania niepożądane

Łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. Bardzo rzadko reakcje alergiczne.

Producent

PLIVA

Cechy produktu
PRODUCENT

Diklonat P (żel) - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

W pourazowych zapaleniach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, spowodowanych krwiakiem, naciągnięciem lub stłuczeniem. W ograniczonych stanach zapalnych stawów, ścięgien i mięśni oraz w miejscowym zapaleniu stawów obwodowych i stawów kręgosłupa.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia 3-4 razy na dobę stosować miejscowo na skórę i lekko wmasowywać. W zależności od powierzchni, która ma być leczona, na bolące miejsce nakłada się od 2-4 gramy żelu (ilość porównywalna z wielkością od wiśni i do orzecha włoskiego). Po rozsmarowaniu należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.   Uwaga! Nie stosować dłużej niż 14 dni bez konsultacji z lekarzem. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub jeśli objawy chorobowe nasilą się. Nie stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, do oczu i na skórę w okolicach oczu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może wystąpić nadwrażliwość na światło słoneczne. Sporadycznie mogą wystąpić reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, obrzęk, obecność grudek, pęcherzyków lub łuszczenie się skóry. W przypadku stosowania preparatu na duże obszary skóry i przez dłuższy okres czasu, nie można wykluczyć możliwości wystąpienia niepożądanych objawów ogólnych. Opatrunek okluzyjny (uszczelniający) zastosowany przez 10 godzin trzykrotnie zwiększa ilość diklofenaku wchłanianego ogólnie.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (salicylany lub inne środki zmniejszające syntezę prostaglandyn wywołują u Ciebie napady astmy, pokrzywkę lub ostry nieżyt nosa).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak badań klinicznych nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.