Calpe D3, kapsułki twarde, 50 szt
16.49 zł

Calpe D3, kapsułki twarde, 50 szt

Calpe D3, kapsułki  twarde, 50 szt
Ostatnia cena produktu
16.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat o skojarzonym działaniu wapnia i witaminy D3.

Składniki

1 kapsułka zawiera 875 mg węglanu wapnia (co odpowiada 350 mg jonów Ca2+), 200 j.m. witaminy D3 (co odpowiada 0,005 mg cholekalcyferolu) oraz substancje pomocnicze: poliwinylopirolidon - substancja wiążąca, stearynian magnesu - substancja poślizgowa, składniki otoczki: żelatyna, dwutlenek tytanu.

Właściwości składników

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym tkanki kostnej i szkliwa. Jest pierwiastkiem wykorzystywanym m.in. w takich procesach jak: przewodnictwo nerwowo- mięśniowe, krzepnięcie krwi, aktywacja niektórych enzymów, przepuszczalność błon komórkowych i naczyń krwionośnych czy wchłanianie witaminy B12.

Witamina D3 m.in. pobudza wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego, reguluje jego wbudowywanie do tkanki kostnej oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu tego pierwiastka z moczem.

Składniki czynne preparatu zalecane są w celu uzupełnienia codziennej diety w wapń i witaminę D3. Przeznaczone są dla starszych dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, dla kobiet w okresie ciąży i laktacji, dla kobiet po 45 roku życia, które wymagają intensywnej suplementacji diety w wapń.

Zalecane dzienne spożycie

1 do 2 tabletek 3 razy dziennie.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calpe D3 - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3

Wskazania:

Suplementacja diety w wapń i witaminę D3.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 kapsułkę dziennie podczas posiłku. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Wzdęcia, zaparcia, brak łaknienia, nudności, wymioty, osłabienie mięśniowe, ból głowy. Stosowanie dawek znacznie przekraczających dawki terapeutyczne może prowadzić do hiperkalcemii (nadmiaru wapnia w organizmie).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar wapnia we krwi i/lub w moczu, choroby nerek. Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające wapń lub witaminę D3, tetracykliny, preparaty zawierające fluor, glikozydy nasercowe, werapamil, leki moczopędne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.