D-Vitum Forte, kapsułki z witaminą D dla dorosłych, 30 szt.
19.48 zł

D-Vitum Forte, kapsułki z witaminą D dla dorosłych, 30 szt.

D-Vitum Forte, kapsułki z witaminą D dla dorosłych, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
19.48 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczana ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecanego osobom starszym i kobietom w ciąży unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto wyraźne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.
 

Skład

Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości lańcucha), witamina D3, składniki otoczki: żelatyna wieprzowa, glicerol.

Wartość odżywcza 100g Dzienna porcja
Energia 3700kJ 9,99kJ
Białko 0g 0g
Węglowodany 0g 0g
Tłuszcze w tym: 100g 0,27g
- olej MCT 100g 0,27g
Blonnik 0g 0g
Sód 0g 0g
Witamina D3 9,26mg 25µg

 

Właściwości

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapia i fosforu oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu jonów wapnia z moczem. Reguluje ilość wapnia w osoczu, krwi, co jest istotne dla powstawania sygnałów nerwowych i skurczu mięśni. Niedobór witaminy D może prowadzić do osteomalacji oraz osteoporozy.

Przeznaczenie

Zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego i Zespołu Ekspertów w dziedzinie pediatrii rekomendowana dzienna dawka witaminy D dla osoby dorosłej oraz kobiety ciężarnej lub karmiącej to 1000 j.m. (25 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki D-Vitum Forte. U osób powyżej 65 roku życia zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie w dawce 1000 j.m. przez cały rok z powodu osłabionej syntezy skórnej oraz w celu zapobiegania złamaniom kości.

Sposób użycia

1 kapsułka zawiera 1000j.m (25µg) witaminy D. Zaleca się przyjmować preparat raz dziennie po 1 kapsułce. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

D-Vitum Forte 1000 - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę D3

Wskazania:

Preparat D-Vitum Forte przeznaczony jest do postępowania dietetycznego dla osób dorosłych ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D, w tym kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie. Rekomendowana dzienna dawka witaminy D dla osoby dorosłej oraz kobiety ciężarnej lub karmiącej to 1000 j.m., co odpowiada zawartości jednej kapsułki D-Vitum Forte. Preparat przyjmuje się pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem.