Gripex V-caps, kapsułki twarde, 12 szt
14.39 zł

Gripex V-caps, kapsułki twarde, 12 szt

Gripex V-caps, kapsułki twarde, 12 szt
Ostatnia cena produktu
14.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Skład

1 kapsułka zawiera:
Substancje czynne: paracetamol 300 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg.
Substancje pomocnicze: skrobia, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezy stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek, żelaza żółty tlenek, błękit patentowy, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 kapsułki co 4-6 godz. (maksymalnie 12 kapsułek na dobę). Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Działanie

Gripex V-caps to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym. Łagodzi objawy występujące podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia.

Wskazania

  • gorączka
  • bóle głowy
  • katar
  • bóle mięśni
  • przeziębienie
  • grypa

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Gripex V-caps w przypadku:

  • wcześniej stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub aminy sympatykomimetyczne
  • niestabilnej choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca
  • wysokiego ciśnienia tętniczego
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, wirusowego zapalenia wątroby, choroby alkoholowej
  • fenyloketonurii
  • jaskry z wąskim kątem przesączania
  • nadczynności tarczycy


Nie należy także stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania, w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, w czasie leczenia zydowudyną oraz w okresie ciąży i karmienia piersią

Działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy.
Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia trawienia
Zaburzenia układu krążenia: tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok
Zaburzenia układu oddechowego: skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, zaburzenia oddychania
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, niewydolność nerek
Zaburzenia układu nerwowego: lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, bezsenność, ból głowy
Zaburzenia psychiczne: lęk nerwowość, drażliwość
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza, niedokrwistość, leukopenia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gripex V-caps - Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol kofeina chlorowodorek fenylefryny

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe obkurcza naczynia śluzówki nosa

Wskazania:

Łagodzenie objawów występujących podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 kapsułki co 4-6 godziny (maksymalnie 12 kapsułek w ciągu doby).   Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.   Uwaga! Podczas stosowania leku Gripex V-caps nie należy pić alkoholu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, nadkwaśność treści żołądkowej, zaburzenia rytmu serca, skurcz oskrzeli, napady astmy oskrzelowej, zaburzenia oddychania, zaburzenia oddawania moczu, niewydolność nerek, lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, niemożność skupienia uwagi, ból głowy, nerwowość, drażliwość, zmiany obrazu krwi.   W czasie stosowania preparatu należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, wysokie ciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu), jaskrę z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy lub gdy masz chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Paracetamol podawany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Nie należy stosować leku w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnym oraz zydowudyną. Preparat zawiera paracetamol - ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Nie należy stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie, przeziębieniu i leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej.Preparat może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Zawarta w preparacie fenylefryna może osłabić działanie niektórych leków obniżających ciśnienie krwi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus