Fastum, 2,5% (25 mg / g), żel (import równoległy) AN Ph, 60 g
14.83 zł

Fastum, 2,5% (25 mg / g), żel (import równoległy) AN Ph, 60 g

Fastum, 2,5% (25 mg / g), żel (import równoległy) AN Ph, 60 g
Ostatnia cena produktu
14.83 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Fastum jest lekiem z grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego.

Skład

Substancją czynną leku jest: ketoprofen.
Inne składniki leku: karbomer 940, alkohol etylowy, trietanoloamina, olejek z kwiatów gorzkiej pomarańczy, olejek lawendowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Fastum stosuje się 1 do 2 razy na dobę, należy nanieść cienką warstwę żelu (3 cm do 5 cm) na skórę w obrębie bolesnego miejsca i delikatnie wmasować w celu ułatwienia wchłaniania. Bez konsultacji z lekarzem lek Fastum można stosować maksymalnie przez 7 dni.
Nie należy stosować leku Fastum u dzieci do 15 lat.

Działanie

Ketoprofen- substancja czynna leku Fastum- podawany miejscowo wchłania się przez skórę do zmienionych zapalnie obszarów stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Nie kumuluje się w organizmie.
Żel dzięki wodno-alkoholowemu podłożu ma również powierzchniowe działanie chłodzące i łagodzące.
Odpowiednie podłoże zapewnia właściwe uwalnianie ketoprofenu oraz niewielkie niebezpieczeństwo wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Lek jest dobrze tolerowany nawet w przypadku wrażliwej skóry.

Wskazania

  • Miejscowe leczenie bólów mięśni i stawów np. spowodowanych urazami (kontuzje wywołane uprawianiem sportu, urazy stawów z naderwaniem więzadeł bez zwichnięcia, uszkodzenia ścięgien i mięśni powstałe w skutek nadmiernego wysiłku)
  • Miejscowe leczenie bólu w okolicy lędźwiowej w przebiegu dyskopatii.

 

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować jeśli u pacjenta występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku Fastum oraz na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i fenofibrat.
Ketoprofenu nie należy stosować u pacjentów, u których występują napady "astmy aspirynowej", wysypką lub nieżyt nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego i jego pochodnych.
Lek jest przeciwwskazany u osób astmą oskrzelową w wywiadzie lub, u których występowały inne reakcje nadwrażliwości.
Fastum nie należy stosować na otwarte rany oraz u osób mających wypryski, egzemy lub sączące zmiany skórne niewiadomego pochodzenia..
Nie zaleca się stosowania ketoprofenu u dzieci do 15 lat z uwagi na brak kontrolowanych badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Nie stosować u  kobiet od szóstego miesiąca ciąży

Działania niepożądane

Miejscowe reakcje skórne mogące następnie rozprzestrzenić się poza miejsce zastosowania leku, a w pojedynczych przypadkach mogących mieć ciężki i ogólnoustrojowy przebieg. Inne ogólnoustrojowe działania niepożądane wynikają z przenikania substancji czynnej leku przez skórę, są więc uzależnione od ilości zastosowanego żelu, leczonej powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, czasu trwania terapii oraz ewentualnego zastosowania opatrunku okluzyjnego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza!

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Fastum - Ketoprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketoprofen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Bóle mięśniowo-szkieletowe spowodowane urazami, np. kontuzjami związanymi z uprawianiem sportu, urazami stawów z naderwaniem więzadeł bez zwichnięcia, uszkodzeniami ścięgien i mięśni wskutek nadmiernego wysiłku. Pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów obwodowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli: około 3-5 cm żelu nanosi się 1-2 razy dziennie na skórę i delikatnie wciera przez kilka minut. Należy chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem; nie należy stosować pod opatrunki ściśle uszczelniające. Należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne przez 30 minut po aplikacji. Preparatu nie należy stosować na otwarte rany, sączące się zmiany skórne. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie stosowania preparatu.

Możliwe skutki uboczne:

Może wywołać napad astmy oskrzelowej u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany. Długotrwałe stosowanie może być przyczyną skórnych reakcji nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka) oraz zaburzeń żołądkowo-jelitowych (nudności, wymioty, biegunka lub zaparcie) - wymienione działania niepożądane są wskazaniem do odstawienia preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ketoprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, astmę oskrzelową. Gdy stosujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. diklofenak). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.