Nicorette Freshmint Gum, 2 mg (import równoległy) Storkph, 105 szt
70.69 zł

Nicorette Freshmint Gum, 2 mg (import równoległy) Storkph, 105 szt

Nicorette Freshmint Gum, 2 mg (import równoległy) Storkph, 105 szt
Ostatnia cena produktu
70.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lecznicza guma do żucia Nicorette Freshmint Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Skład

Substancją czynną jest 10mg nikotyny z kationitem, co odpowiada 2mg nikotyny. W skład rdzenia wchodzą: podłoze gumy do zucia, ksylitol, węglan sodu bezwodny, sodu wodorowęglan, acesulfam potasu, magnezu tlenek, olejek miętowy, lewomentol, w skład otoczki wchodzą, ksylitol, olejek miętowy, guma arabska, tytanu dwutlenek, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Dorosli i osoby w podeszłym wieku:

Wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 2 mg. Osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4mg. Nie należy stosować więcej niż 24 tabletki na dobę.

 

Działanie

Gdy pacient zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać sie różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomoca gumy można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu w krótkim okresie niewielkie dawki nikotyny.

Przeciwwskazania

Neleży skonsultować się z lekarzem przed uzyciem leczniczej gumy do zucia Nicorette w przypadku:

  • Przebytego ostatnio udaru mózgu lub zawału mieśnia sercowego
  • Dławicy piersiowej
  • Utrzymującej się niestrawności lub bólów w klatce piersiowej
  • Niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego
  • Choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy
  • Nadczynności tarczycy
  • Cukrzycy insulinozależnej
  • Ciężkiej lub umiarkowanej choroby wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Lecznicza guma Nicorette może wywoływać działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu. Działania te są, w większości zależne od dawki nikotyny. Większość możliwych działań niepożądanych występuje w ciągu pierwszych tygodni po rozpoczęciu leczenia. Objawy mogą obejmować : Bóle glowy, zawroty głowy, Palpitacje, przejściowe migotanie przedsionków, Uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty, Rumień, pokrzywka, Ból jamy ustnej i gardła, ból mieśni żuchwy, reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette (guma do żucia) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

guma do żucia

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: należy przyjąć 1 kostkę gumy, gdy poczuje się chęć zapalenia papierosa. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia: osoby słabo uzależnione - guma 2 mg, osoby bardzo uzależnione (powyżej 20 papierosów na dobę) lub osoby, które nie zaprzestały palenia tytoniu po zastosowaniu gumy w dawce 2 mg - guma 4 mg, zwykle stosuje się 8-12 gum na dobę. Dobowa dawka preparatu nie może przekroczyć 24 gum. Należy przyjmować stałą ilość gum przez 3 miesiące, a następnie stopniowo zmniejszać o 1 kostkę gumy dziennie w pierwszym tygodniu i o kolejną w następnym. Kurację należy przerwać, kiedy dawka zmaleje do 1 lub 2 gum na dobę. Nie należy stosować gumy dłużej niż 12 miesięcy, jednak niektórzy ekspalacze tytoniu wymagają dłuższego okresu leczenia. Gumę należy żuć dokładnie i powoli przez 30 minut, zwalniając gdy smak się wzmocni i przyspieszając z powrotem gdy smak zaniknie.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.