Hepacynar, kapsułki twarde, 400 mg, 50 szt
Hepacynar, kapsułki twarde, 400 mg, 50 szt
0.00 zł

Hepacynar, kapsułki twarde, 400 mg, 50 szt

Hepacynar, kapsułki twarde, 400 mg, 50 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Hepacynar - Cynara scolymus - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy wyciąg z karczocha

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

obniża poziom cholesterolu wspomaga trawienie

Wskazania:

Niestrawność, zaburzenia trawienia (wzdęcia, uczucie pełności, zgaga, nudności). Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i triglicerydów (przy zachowaniu stosownej diety).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli w niestrawności 1-2 kapsułki jednorazowo. W stanach podwyższonego poziomu cholesterolu 1 kapsułki 3 razy dziennie. W przypadku niestrawności u dzieci dawkowanie określa lekarz pediatra.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedrożność dróg żółciowych.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Opis

Preparat o działaniu żółciopędnym oraz obniżającym stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Likwiduje objawy niestrawności, działa ochronnie na miąższ wątroby, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit, hamuje syntezę cholesterolu w wątrobie.

Skład

Extractum Cynarae siccum 4-6:1 (wyciąg z karczocha) - 400 mg

Dawkowanie

U dorosłych w niestrawności preparat przyjmować doustnie 1-2 kapsułki jednorazowo. W przypadku niestraności u dzieci dawkowanie powinien określić lekarz pediatra. Jako środek pomocniczy w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu 3-5kaps. na dzień w dawkach podzielonych. Efekt terapeutyczny obserwuje się po 4-6tyg.

Wskazania

Preparat polecany w niestrawnościach, zaburzeniach trawienia (z objawami wzdęć, uczuciem pełności, zgagą, uczuciem nudności) pomocniczo w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi (przy zachowaniu stosownej diety).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu i inne rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae. Niedrożność dróg żółciowych.

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, a u wrażliwych pacjentów reakcje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na zawartość laktozy preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Producent

PHYTOPHARM
Klęka 1
Nowe Miasto nad Warta
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT