Adhenal Plus, krem do protez, 40 g
15.49 zł

Adhenal Plus, krem do protez, 40 g

Adhenal Plus, krem do protez, 40 g
Ostatnia cena produktu
15.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Uszczelnia protezę i zapobiega przenikaniu drażniących cząstek pokarmu pomiędzy protezę a podniebienie, przez co zapewnia jej stabilność przez wiele godzin. Pod wpływem wilgoci na powierzchni protezy tworzy się lepka warstwa adhezyjna umożliwiająca stabilizację protezy i zwiększająca jej przyczepność do śluzówki jamy ustnej. Ma miętowy smak.

Skład

Sole sodowe i wapniowe kopolimeru bezwodnika kwasu maleinowego z eterem metylowinylowym, sól sodowa karboksymetylocelulozy, wazelina biała, parafina ciekła, metyl parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), aromat miętowy, krzemionka koloidalna, sacharyna, erytrozyna (E127)

Działanie

Krem uszczelnia i poprawia retencję protezy oraz zwiększa siłę zgryzu zwłaszcza w czasie adaptacji do protez pacjentów z trudnymi warunkami anatomicznymi, nie zapewniającymi odpowiedniej stabilności protezy, jak również u pacjentów, u których względy psychiczne decydują o utrudnionej adaptacji do protezy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nanieść kilka krótkich pasków kremu na powierzchnię protezy, niezbyt blisko jej krawędzi. Założyć protezę z kremem, docisnąć i na kilka sekund przygryźć. Po użyciu kremu należy dokładnie zamknąć tubę. Zwróć uwagę, aby końcówka tuby i nakrętka pozostały suche, gdyż wilgoć po dostaniu się do tuby może spowodować stwardnienie wyrobu, co uniemożliwi wyciśnięcie kremu z tuby.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Choroby śluzówki bez konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h