Nicorette Classic Gum, 2 mg, guma do żucia (import równoległy) InPharm, 105 szt
Nicorette Classic Gum, 2 mg, guma do żucia (import równoległy) InPharm, 105 szt
0.00 zł

Nicorette Classic Gum, 2 mg, guma do żucia (import równoległy) InPharm, 105 szt

Nicorette Classic Gum, 2 mg, guma do żucia (import równoległy) InPharm, 105 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lecznicza guma do żucia Nicorette Classic Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Jedna kostka gumy do żucia Nicorette Classic Gum zawiera jako substancję czynną 2 mg nikotyny - w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20%.
inne składniki leku: wodorowęglan sodu, bezwodny węglan sodu, guma bazowa, sorbitol (w proszku), sorbitol (roztwór), aromat smakowy ZD-49284, aromat smakowy 84.6422, glicerol 85%.

Dawkowanie

Dzieci i młodzież:
Bez zalecenia lekarza nie należy stosować gumy do żucia Nicorette Classic Gum u osób poniżej 18 lat.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia - palenie <20 papierosów /dobę powinny rozpocząć leczenia od dawki 2 mg.
Osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4 mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę

Zaprzestanie palenia:
gumę należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące. następnie rozpocząć stopniowe odstawianie gumy. Leczenie powinno zostać zakończone, gdy zostanie zmniejszona do 1-2 gum na dobę.

Ograniczenie palenia mające prowadzić do zaprzestania palenia:
Lek Nicorette Classic Gum ułatwia ograniczenie ilości wypalanych dziennie papierosów podjęcie pierwszego kroku w rzucaniu palenia osobom, które chcą lub nie są w stanie rzucić nałogu w sposób nagły.

Aby wydłużyć odstępy pomiędzy paleniem oraz w celu maksymalnego zmniejszenia ilości wypalanych papierosów, gumę należy stosować w okresach pomiędzy wypalanymi papierosami w momencie pojawienia się chęci zapalenia papierosa. Jeśli po 6 tygodniach nie osiągnie się zmniejszenia ilości wypalanych papierosów w ciągu doby, należy skonsultować się z lekarzem.

Gumę nie należy żuć jak zwykłej gumy w sposób ciągły i energiczny, ponieważ nikotyna jest uwalniana zbyt intensywnie. Dlatego gumę leczniczą Nicorette Gum należy żuć wolno, robiąc regularne przerwy.

Działanie

Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać się różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą gumy do żucia Nicorette Classic Gum można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu w krótkim czasie niewielkiej dawki nikotyny.
Nikotyna zawarta w gumie Nicorette Classic Gum podawana jest w czystej postaci. W odróżnieniu od papierosów, guma do żucia Nicorette Classic Gum nie wydziela substancji smolistych ani dwutlenku węgla, które powstają w procesie spalania.

Wskazania

Lecznicza guma do żucia Nicorette Classic Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez zmniejszenie głody nikotynowego i objawów odstawiennych, występujących po zaprzestaniu palenia.

Przeciwwskazania

Nie stosować gumy do żCucia Nicorette Classic Gum jeśli stwierdzono nadwrażliwość na nikotynę lub inne składniki gumy.

Działania niepożądane

Guma do żucia Nicorette Classic Gum może powodować działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu.
Większość zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem produktu występuje w ciągu pierwszych 3-4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Podczas pierwszych dni stosowania najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są podrażnienia gardła oraz zwiększone wydzielanie śliny. Nadmierne połykanie uwolnionej nikotyny może początkowo wywoływać czkawkę.
Do innych bardzo często zgłaszanych objawów należą: ból głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka.
Często: zawroty głowy, nudności, wymioty.
Niezbyt często: palpitacje (kołatanie serca), rumień, pokrzywka.
Rzadko i bardzo rzadko: przejściowe migotanie przedsionków, ból jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy, reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należ poradzić się lekarza.

Producent

INPHARM/MCNEIL
Genewska 6A
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Nicorette (guma do żucia) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

guma do żucia

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: należy przyjąć 1 kostkę gumy, gdy poczuje się chęć zapalenia papierosa. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia: osoby słabo uzależnione - guma 2 mg, osoby bardzo uzależnione (powyżej 20 papierosów na dobę) lub osoby, które nie zaprzestały palenia tytoniu po zastosowaniu gumy w dawce 2 mg - guma 4 mg, zwykle stosuje się 8-12 gum na dobę. Dobowa dawka preparatu nie może przekroczyć 24 gum. Należy przyjmować stałą ilość gum przez 3 miesiące, a następnie stopniowo zmniejszać o 1 kostkę gumy dziennie w pierwszym tygodniu i o kolejną w następnym. Kurację należy przerwać, kiedy dawka zmaleje do 1 lub 2 gum na dobę. Nie należy stosować gumy dłużej niż 12 miesięcy, jednak niektórzy ekspalacze tytoniu wymagają dłuższego okresu leczenia. Gumę należy żuć dokładnie i powoli przez 30 minut, zwalniając gdy smak się wzmocni i przyspieszając z powrotem gdy smak zaniknie.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.