Vitaminum K-Sandoz, krople w kapsułkach twist off, 30 szt
14.99 zł

Vitaminum K-Sandoz, krople w kapsułkach twist off, 30 szt

Vitaminum K-Sandoz, krople w kapsułkach twist off, 30 szt
Ostatnia cena produktu
14.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Wtaminum K Sandoz jest wygodną formą uzupełnienia niedoboru witaminy K u karmionych piersią noworodków i niemowląt. Zgodnie z zaleceniami Ekspertów i Konsultanta Krajowego ds. Pediatrii, jednorazowa dawka witaminy K podawana dzieciom zaraz po urodzeniu może być niewystarczająca. Dlatego dzieci karmione piersią w okresie od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia wymagają dalszej suplementacji witaminą K.
Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie krzepliwości krwi, uczestniczy w tworzeniu i mineralizacji kości. Niemowlęta karmione piersią z przedłużającą się biegunką czy przedłużającą się żółtaczką powinny otrzymywać witaminę K w zwiększonej, podwójnej dawce - 50 ug dziennie.
 

Skład

MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina K1 - fitomenadion.

1 kapsułka zawiera 25 µg witaminy K1.

Sposób użycia

Końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać, zawartość wcisnąć bezpośrednio do buzi dziecka lub dodać do ściągniętego pokarmu matki. Noworodki i niemowlęta - zawartość 1 kapsułki raz dziennie. W okresie przewlekłej biegunki czy żółtaczki -zawartość 2 kapsułek raz dziennie.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik preparatu.

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h