Vitamin K + D3, kapsułki twist off, 40 szt.
9.49 zł

Vitamin K + D3, kapsułki twist off, 40 szt.

Vitamin K + D3, kapsułki twist off, 40 szt.
Ostatnia cena produktu
9.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Skład

Otoczka: żelatyna spożywcza, substancja utrzymująca wilgotność – glicerol
Zawartość: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), substancja przeciwutleniająca: mieszanina tokoferoli, witamina K1, witamina D3 (cholekalcyferol).

Właściwości

Witamina K jest jedna z witamin rozpuszczalnych w tłuszczu. Jest ona niezbędna
zarówno dla właściwej krzepliwości krwi jak i dla gospodarki wapniowej i mineralizacji tkanek. Jest tez bardzo ważna dla właściwej pracy układu immunologicznego. Jej niedobór może prowadzić do niebezpiecznej choroby krwotocznej noworodków.
Oprócz jednorazowej dawki witaminy K w szpitalu zaleca się również codzienne doustne podawanie preparatu witaminy K w mikrodawkach do 3-4 miesiąca życia dziecka.

Witamina D3 jest niezbędna dla metabolizmu wapnia, fosforu i witaminy A. Jest także niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów, a jej niedobór u niemowląt i dzieci może powodować krzywice i opóźnienie wzrostu. Karmienie piersią jest najlepsza forma żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu.

Przeznaczenie

Dla niemowląt w mikrodawkach do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę K i D3.

Sposób użycia

Należy stosować pod nadzorem lekarza.
1 raz dziennie 1 kapsułkę.
Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do buzi dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność przy podawaniu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h