Agiolax, preparat przeczyszczający, 100 g
15.99 zł

Agiolax, preparat przeczyszczający, 100 g

Agiolax, preparat przeczyszczający, 100 g
15.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Agiolax jest roślinnym lekiem przeczyszczającym.

Skład

5g granulatu (1 łyżeczka) zawiera: Plantaginis Ovatae semen - 2.60 g, Plantaginis ovatae seminis tequmentum - 0,11g, Sennae fructus angustifoliae - 0.337-0.658 g. (odpowiada 15mg sennozydów).
Substancje pomocnicze: Talk, guma arabska, tlenek zelaza żółty, tlenek żelaza czarny, tlenek żelaza czerwony, parafina stała,parafina ciekła, olejki: mietowy, kminkowy, szałwiowy, sacharoza (ok 1.05g co stanowi równoważność 0,09 jednostki chlebowej).

 

Dawkowanie

Granulat przyjmować doustnie bez przeżuwania. Jedna lub dwie łyzeczki prparatu Agiolax popić dużą ilością wody ( ok 1/4l. ). Wskazane jest stosowanie Agiolax raz dziennie, po wieczornym posiłku. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Agiolax - zastosowanie i działanie

Skład:

łupina nasienna babki jajowatej (Plantaginis ovatae seminis tegumentum) nasienie babki jajowatej (Plantaginis ovatae semen) owoc senesu (Sennae fructus)

Postać:

proszek

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

pobudza perystaltykę jelit łagodzi zaparcia łagodnie przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia, stany w których wskazane jest wypróżnienie miękkim stolcem. Przygotowanie do rentgenodiagnostyki.  

Dawkowanie:

Zawartość jednej łyżeczki do herbaty preparatu AgioLAX połknąć bez żucia, popijając obficie wodą (ok. 14 I). Zachować odstęp y, do 1 godziny po stosowaniu innych leków. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, polecane jest następujące dawkowanie: Dorośli: wieczorem po jedzeniu, oraz w razie potrzeby także rano (przed śniadaniem) jedną łyżeczkę preparatu AgiolAX. W opornych przypadkach: co 6 godzin po jednej łyżeczce preparatu przez 1-3 dni. Dzieci: stosowanie antranoidowych środków przeczyszczających dzieci do lat 12 bez konsultacji z lekarzem jest przeciwwskazane. W porozumieniu z lekarzem, kiedy nie jest skuteczna zmiana diety, można podać 14dawki dzieciom w wieku od 4-6 lat; l> dawki dzieciom od 6-12 lat; od 12 roku życia dawkowanie jak u dorosłych.  

Możliwe skutki uboczne:

Nasiona i łuski Plantago ovata mogą w pojedynczych przypadkach wywołać reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek można stosować w ciąży, gdy lekarz oceni, że jest to bezwzględnie konieczne. Nie jest zalecane karmienie piersią podczas przyjmowania