Lehning Mercurius solubilis complexe Nr 39, tabletki, 80 szt.
26.99 zł

Lehning Mercurius solubilis complexe Nr 39, tabletki, 80 szt.

Lehning Mercurius solubilis complexe Nr 39, tabletki, 80 szt.
26.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

MERCURIUS SOLUBIUS COMPLEXE LEHNING Nr 39 jest lekiem homeopatycznym w postaci tabletek stosowanym w leczeniu zapalenia jamy nosowo - gardłowej i bólów gardła.

 

Skład

1 tabletka zawiera:
Mercurius solubilis D8 0,04 g, Aurum muriaticum natronatum D8 0,04 g, Potassium iodide D8 0,04 g, Sodium nitrate D6 0,04 g, Sodium sulfate anhydrous D4 0,04 g, Dispotassium phosphate D6 0,04 g.

Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, laktoza jednowodna, skrobia ryżowa.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku:
Dorośli: 3 razy dziennie po 2 tabletki. Nie stosować dłużej niż 7 dni.

Lek należy stosować między posiłkami, z zachowaniem odstępów 1/2 godziny przed lub 1 godziny po posiłku. Przed połknięciem lek należy przetrzymać chwilę pod językiem. Najlepiej stosować lek regularnie, o tych samych porach każdego dnia.

 

Wskazania

Preparat jest lekiem homeopatycznym w postaci tabletek stosowanym w leczeniu zapalenia jamy nosowo-gardłowej i bólów gardła.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku MERCURIUS SOLUBIUS COMPLEXE LEHNING Nr 39

  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.
  • jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze poniżej 25oC.

 

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Z powodu braku dokładnych informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w dąży i karmiących piersią nie zaleca się przyjmowania leku przez kobiety ciężarne i karmiące piersią.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Mercurius solubilis complexe Nr 39 - zastosowanie i działanie

Skład:

Echinacea angustifolia D3 Kalium bichromicum D4 Acidum nitricum D4 Spongia D4 Apis D4 Belladonna D3 Mercurius cyanatus D8 Salvia officinalis D1

Postać:

tabletki

Kategoria:

Homeopatyczne

Specjalności:

Homeopatia

Działanie :

wspomaga leczenie anginy pobudza układ odpornościowy

Wskazania:

Bóle gardła. Ostre stany zapalne gardła, angina o ciężkim przebiegu z uszkodzeniem błony śluzowej gardła i powiększeniem okolicznych węzłów chłonnych. Angina wrzodziejąco – błoniasta. Angina mieszkowa. Angina zatokowa. Angina martwicza. Ostre zapalenie migdałków podniebiennych. Wrzodziejące zapalenie gardła. Zapalenie jamy ustnej. Leczenie wspomagające w błonicy i w infekcjach o przebiegu przypominającym błonicę. Przykry zapach z ust. Ślinotok. Obfite poty.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej : 3 razy dziennie lub częściej 2 tabletki do ssania, między posiłkami. Małe dzieci połowa dawki. Lek przydatny jest w przypadkach ostro i obłożnie przebiegających angin. W ostrej fazie wymaga częstego stosowania nawet co pół godziny. Po uzyskaniu poprawy zmniejsza się stopniowo częstotliwość podawania leku do 3 razy dziennie. Ma również zastosowanie w przypadkach stanów zapalnych i wrzodziejących śluzówki jamy ustnej, wtedy kuracja jest z reguły dłuższa – trwa kilkanaście dni.