Pabialgin Neo, (500 mg+ 65 mg) tabletki, 10 sztuk
9.79 zł

Pabialgin Neo, (500 mg+ 65 mg) tabletki, 10 sztuk

Pabialgin Neo, (500 mg+ 65 mg) tabletki, 10 sztuk
Ostatnia cena produktu
9.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat zwalczający bóle głowy, nerwobóle, bóle kości, stawów, mięśni, stanów gorączkowych.

Skład

1 tabletka:
paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg.

Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować w odstępach nie krótszych niż 4 godziny. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Doraźnie: 1 do 2 tabletek, 3 do 4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g).
W bólach przewlekłych: 1 tabletka co 4 – 6 godzin. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Działanie

Pabialgin Neo jest lekiem złożonym, zawierającym paracetamol i kofeinę. Efekt leczniczy preparatu wynika ze współdziałania obu składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Obniża podwyższoną temperaturę ciała. Nie obniża temperatury prawidłowej. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu i pobudza ośrodkowy układ nerwowy usuwając uczucie zmęczenia.

Wskazania

  • bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), kostno-stawowe, mięśniowe, nerwobóle i bóle po zabiegach chirurgicznych stomatologicznych.
  • stany gorączkowe.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Kofepar - Paracetamolum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Ostre i przewlekłe bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: nerwobóle, bóle głowy, także migrenowe, bóle kostne, stawowe i mięśniowe różnego pochodzenia, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, stany gorączkowe. Wskazany również u chorych z nadwrażliwością na salicylany.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli doraźnie 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie. W bólach przewlekłych 1 tabletka co 4-6 godzin. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 roku życia. W czasie stosowania paracetamolu nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  

Możliwe skutki uboczne:

Skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty. Sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Przy przedawkowaniu lek może spowodować upośledzenie czynności wątroby oraz nerek. Ze względu na zawartość kofeiny może wystąpić: ból głowy, bezsenność, drżenie mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia nerek i/lub wątroby, genetycznie uwarunkowany brak dehydrogenazy-6-fosforanowej, chore serce, nadciśnienie tętnicze. Poinformuj lekarza jeśli jesteś uzależniony od alkoholu. Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, doustne leki przeciwcukrzycowe, preparaty zawierające fenytoinę, sulfonamidy, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. Wskazane jest ograniczenie przyjmowania leku ze względu na wydłużenie okresu eliminacji w okresie ciąży oraz przenikanie do mleka matki. Bez kontroli lekarskiej nie stosować dłużej niż 10 dni.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus