Natrax 200 (Naproxen), tabletki, 200 mg, 10 szt
5.19 zł

Natrax 200 (Naproxen), tabletki, 200 mg, 10 szt

Natrax 200 (Naproxen), tabletki, 200 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
5.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Natrax 200 zawiera naproksen jako substancję czynną. Naproksen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym,

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną:

naproksen 200 mg,

oraz substancje pomocnicze: laktozę jednowodną, skrobię ziemniaczaną, alkohol poliwinylowy, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową (E 110).

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego.

  • dorośli i dzieci powyżej 16 lat: doustnie 200 mg (1 tabletka) co 8 do 12 godzin lub 400 mg (2 tabletki) jako pierwsza dawka, a nastepnie 200 mg (1 tabletka) po 12 godzinach i dalej co 8 do 12 godzin, w razie potrzeby;
  • pacjenci od 16 lat do 65 lat: nie należy stosować więcej niż 600 mg (3 tabletki) na dobę.
  • pacjenci powyżej 65 lat: nie należy stosować więcej niż 400 mg (2 tabletki) na dobę;
  • leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bolu i 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Przeciwzapalne działanie leku polega na zahamowaniu syntezy prostaglandyn; nie wyklucza się jednak istnienia innych mechanizmów. Naproksen wchłania się prawie całkowicie z przewodu pokarmowego. Pokarm może opóźnić wchłanianie naproksenu, ale nie zmienia całkowitej ilości wchłoniętego leku.

Wskazania

Wskazania do stosowania:

  • bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, w tym bóle mięśni, stawów, bóle głowy, bóle zębów,
  • bolesne miesiączkowanie,
  • gorączka różnego pochodzenia,
  • łagodzenie objawów przeziębienia i grypy (ból gorączka).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Natrax 200, jeśli występują:

  • nadwrażliwość (uczulenie) na naproksen lub którąkolwiek substancje pomocniczą,
  • nadrważliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebięgająca z objawami astmy oskrzelowej, nieżytu nosa, polipów nosa lub pokrzywki,
  • czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy z krwawieniem lub bez krwawienia,
  • ciężka niewydolność serca,
  • ciężka niewydolność wątroby,
  • ciężka niewydolność nerek,
  • skaza krwotoczna,
  • ostatnie trzy miesiące ciąży.

Działania niepożądane

Możliwe działania niepożądane:

  • często - nudności, niestrawność, zgaga, wzdęcia, bóle brzucha, zawroty głowy, bóle głowy,
  • niezbyt często - wymioty, zaparcia, biegunka, wysypki skórne, świąd, pokrzywka, ospałość, bezsenność, senność,
  • rzadko - krwawienie z przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (z krwawieniem i perforacją lub bez), krwawe wymioty, smoliste stolce, obrzęk naczynioruchowy, niewydolność nerek, obrzęki obwodowe, gorączka,
  • bardzo rzadko - zapalenie trzustki, zapalenie błony śluzowej żołądka lub jelit, żółtaczka, zapalenie wątroby, łysienie, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczno-rozpływna martwica naskórka, rumień guzowaty, rumień trwały, liszaj płaski, toczeń rumieniowaty układowy, reakcje przypominające pęcherzycę, pęcherzowe oddzielenie się naskórka, plamica, wybroczyny, skaza krwotoczna, nadmierne pocenie, porfiria, pseudoporfiria, kłębuszkowe zapalenie nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, krwiomocz, białkomocz, hiperkaliemia, zwiększenie stężenia kreatyniny w osoczu, martwica brodawek nerkowych, drgawki, zaburzenia snu, depresja, aseptyczne zapalenie opon mózgowych, zaburzenia koncentracji i funkcji poznawczych, duszność, obrzęki, kołatanie serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie naczyń, nieutropenia, małopłytkowość, granulocytopenia, agranulocytaza, eozynofilia, leukopenia, niedokrwistość, astma oskrzelowa, eozynofilowe zapalenie płuc, obrzęk płuc, zaburzenia widzenia, zmętnienia rogówki, zapalenie tarczy nerwu wzrokowego, zapalenie pozagałkowego odcinka nerwu wzrokowego, obrzek tarczy nerwu wzrokowego, szumy uszne, zaburzenia słuchu, w tym niedosłuch, bóle lub osłabienie mięśni, nadwrażliwość na światło, reakcje anafilaktyczne i anafilaktoidalne, w tym wstrząs zakończony zgonem, wywołanie porodu, zamknięcie przewodu tętniczego, zaburzenia płodności u kobiet, nadmierne pragnienie, zmęczenie, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniami, zapalenie przełyku, nieprawidłowe wyniki badań czynnościowych wątroby.
  • częstość nieznana - nasilenie objawów wrzodziejącego zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, dezorientacja, omamy, zaburzenia marzeń sennych, zastoinowa niewydolność serca, parestezje.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przyjmowanie takich leków, jak Natrax 200 może być związane z niewielkim zwiekszeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Lek Natrax 200 zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera również żółcień pomarańczową (E110), dlatego może powodować reakcje alergiczne.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Natrax - Naproxenum - zastosowanie i działanie

Skład:

naproksen

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna rodzinna Medycyna sportowa

Działanie :

przeciwzapalne przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, np. ból głowy, bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie. Gorączka różnego pochodzenia, łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 200 mg co 8-12 godzin lub 400 mg jako pierwsza dawka, a następnie 200 mg co 12 godzin i dalej co 8-12 godzin w razie potrzeby. Pacjenci od 12 do 65 roku życia: nie należy stosować więcej niż 600 mg na dobę. Pacjenci powyżej 65 roku życia: nie należy stosować więcej niż 400 mg na dobę. Preparat nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić bóle brzucha, nudności, zaparcie, zgaga; rzadziej - biegunka, niestrawność, zapalenie jamy ustnej, ból i zawroty głowy, senność, rzadziej oszołomienie. Szumy uszne, rzadziej zaburzenia słuchu i widzenia, duszność, obrzęki, rzadziej kołatanie serca. Świąd, wybroczyny, wysypka, rzadziej - nadmierne pocenie, plamica, nadmierne pragnienie. Rzadko występują: smoliste stolce, dodatnie wyniki testów czynnościowych watroby, krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego, nieżyt okrężnicy, wrzód trawienny z krwawieniem lub perforacją, wymioty, wymioty z krwią, żółtaczka), hiperkaliemia, kłębuszkowe zapalenie nerek, krwiomocz, martwica brodawek nerkowych, niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, bezsenność, ból lub osłabienie mięśni, depresja, niezwykłe sny, złe samopoczucie, trudności w koncentracji, zaburzenia hematologiczne. W przypadu wystąpienia wymienionych objawów należy lek odstawić i porozumieć się z lekarzem. W czasie leczenia może wystąpić obniżenie sprawności psychoruchowej, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), astmę lub inne choroby przebiegające ze skurczem oskrzeli, chorobę wrzodową, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), doustne leki przeciwcukrzycowe, leki przeciwzakrzepowe, leki moczopędne, sulfonamidy, leki zawierające lit, digoksynę, glikokortykosteroidy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus