Hascopiryn, 500 mg, tabletki, 10 szt
5.99 zł

Hascopiryn, 500 mg, tabletki, 10 szt

Hascopiryn, 500 mg, tabletki, 10 szt
Ostatnia cena produktu
5.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Hascopiryn zawiera kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancję czynną: kwas acetylosalicylowy 500 mg.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana żelowana, talk.

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie.
Dorośli: jednorazowo id 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtórzyć co 4 do 8 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Dzieci powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtórzyć co 4 do 8 godzin.

Lek najlepiej przyjmować po posiłkach, popijając dużą ilością płynu.

Działanie

Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne.

Wskazania

  • Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu
  • Gorączka

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Hascopiryn:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników;
  • jeśli u pacjenta skaza krwotoczna;
  • jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek.
  • jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej lub w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in w nowotworach) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych;
  • jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży;
  • u dzieci poniżej 12 lat, w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit:
Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
W rzadkich przypadkach opisano przemijające zaburzenia czynności wątroby.

Zaburzenia układu nerwowego:
Zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania.

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protombinowego.

Zaburzenia naczyniowe:
Wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażające życiu.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
W rzadkich przypadkach po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek.

Zaburzenia układu oddechowego:
Astma oskrzelowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciążą i karmienie piersią:
Lek Hascopiryn jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki, jak i u noworodka. W pierwszym i drugim trymestrze, a także w okresie karmienia piersią, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hascopiryn - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwzapalne

Wskazania:

Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu. Gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli - dawka jednorazowa do 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtórzyć po 4-8 godzinach, maksymalnie 8 tabletek na dobę Dzieci powyżej 12 roku życia mogą przyjmować jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtórzyć po 4-8 godzinach, maksymalnie 3 tabletki na dobę. Lek najlepiej przyjmować po posiłkach, popijając dużą ilością płynu. Bez konsultacji z lekarzem nie należy go stosować dłużej niż 3-5 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, przemijające zaburzenia czynności wątroby, zawroty głowy i szumy uszne, zwiększone ryzyko krwawień, krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, zaburzenia czynności nerek (zwykle po długotrwałym stosowaniu dużych dawek), reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, obrzęk, zaburzenia oddychania i pracy serca, astma oskrzelowa). Przy długotrwałym stosowaniu ból głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, astmę oskrzelową, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, obrzęk błony śluzowej nosa, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia funkcji nerek i/ub wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność serca.   Gdy przyjmujesz inne leki. Przeciwwskazane jest stosowanie kwasu acetylosalicylowego z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. Należy zachować szczególną ostrożność stosując kwas acetylosalicylowy z metotreksatem w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień, lekami przeciwzakrzepowymi, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, lekami zwiększającymi wydalanie kwasu moczowego, digoksyną, lekami przeciwcukrzycowymi, glikokortykosteroidami podawanymi ogólnie, kwasem walproinowym.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kwas acetylosalicylowy bardzo łatwo przenika przez barierę łożyskową. W pierwszych 6 miesiącach ciąży produkt leczniczy może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Jeśli zachodzi potrzeba zastosowania kwasu acetylosalicylowego u kobiet, które właśnie zaszły w ciążę, bądź podczas pierwszego lub drugiego trymestru ciąży, należy podawać najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy okres czasu. Nie stosować w III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.