Envit Q 10, tabletki, 30 mg, 40 szt
25.44 zł

Envit Q 10, tabletki, 30 mg, 40 szt

Envit Q 10, tabletki, 30 mg, 40 szt
Ostatnia cena produktu
25.44 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Skład

(1 tabletka) ubidecarenon 30 mg oraz substancje pomocnicze: wodorofosforan wapnia, powidon, sól sodowa kroskarmelozy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemu dwutlenek koloidalny, glikol polihydroksyetylenopolioksypropylenowy, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Doustnie: lek najczęściej stosuje się w dawce od 60 mg do 120 mg na dobę.


Wskazania

  • uzupełnienie niedoborów koenzymu Q10
  • stosowanie pomocnicze i profilaktyczne w kardiomiopatii i niewydolności krążenia, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca towarzyszących niewydolności krążenia
  • stosowanie pomocnicze w paradontozie, profilaktyce miażdżycy, zespole przewlekłego zmęczenia.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Envit Q10 - Ubidecarenonum - zastosowanie i działanie

Skład:

koenzym Q10

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwmiażdżycowe cytoprotekcyjne zwiększa wykorzystanie energii w komórkach

Wskazania:

Terapia uzupełniająca w: kardiomiopatii, niewydolności krążenia, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca towarzyszącym niewydolności krążenia. Ponadto pomocniczo w paradontozie, profilaktyce i leczeniu miażdżycy, zespole przewlekłego zmęczenia, osłabieniu wydolności fizycznej spowodowanym niedoborem endogennego koenzymu Q10, zwłaszcza w wieku podeszłym.

Dawkowanie:

Doustnie. Terapia uzupełniająca w chorobach układu krążenia: 60-180 mg na dobę w 2-3 dawkach. Miażdżyca: 30-300 mg na dobę w dawkach podzielonych. Paradontoza: 60-120 mg na dobę w 2-3 dawkach. Zespół przewlekłego zmęczenia, osłabienie wydolności fizycznej: 60-120 mg na dobę w 2-3 dawkach. Preparat może być stosowany długotrwale, efekty kliniczne ujawniają się zazwyczaj po dłuższym okresie. Preparat należy przyjmować bezpośrednio po posiłkach. Po długotrwałym stosowaniu preparatu nie należy gwałtownie odstawiać.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zazwyczaj jest dobrze tolerowany. Bardzo rzadko obserwowano nudności, wymioty, biegunkę, utratę łaknienia, zaczerwienienie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki moczopędne, glikozydy naparstnicy, leki należące do grupy azotanów, warfarynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.