Produkt w kategoriach

Cefalgin, 250 mg + 150 mg + 50 mg, tabletki, 10 szt.

Cefalgin, 250 mg + 150 mg + 50 mg, tabletki, 10 szt.

6.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

(1 tabletka): paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg.

Substancje pomocnicze:
skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli 1-2 tabletki jednorazowo. Dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka jednorazowo. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę.

Działanie

 Jest skuteczny w bólach związanych ze skurczem mięśni gładkich.

Wskazania

Bóle głowy, zębów, menstruacyjne, nerwobóle, a także bóle związane z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy, pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol) lub którykolwiek składnik leku. Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza. Wrodzony niedobór dehydrogenazy-6-fosforanowej. Nadciśnienie tętnicze. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Ostra porfiria wątrobowa. Choroba alkoholowa.Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie; ból głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe; reakcje nadwrażliwości (zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki; obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy, wstrząs anafilaktyczny).
Rzadko: zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak: trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, pancytopenia, methemoglobinemia, niedokrwistość aplastyczna.
Lek stosowany przez dłuższy czas może wywołać uszkodzenia wątroby związane z zaburzeniami metabolizmu wątrobowego oraz zaburzenia czynności nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu jednocześnie z alkoholem.

Leki stymulujące aktywność enzymów wątrobowych, takie jak: niektóre leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. barbiturany, fenytoina, karbamazepina) i ryfampicyna zwiększają uszkadzające wątrobę działanie paracetamolu. Równoczesne podawanie paracetamolu z chloramfenikolem powoduje wydłużenie eliminacji, zwiększenie ryzyka toksyczności leku. Propyfenazon i paracetamol nasilają działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryn. U pacjentów stosujących jednocześnie te leki należy kontrolować czas protrombinowy. Aspiryna, salicylany oraz NLPZ długotrwale stosowane z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzeń czynności nerek. Jednoczesne stosowanie paracetamolu i zydowudyny zwiększa ryzyko wystąpienia neutropenii. Alkohol nasila hepatotoksyczne działanie paracetamolu. Kofeina zwiększa tachykardię powodowaną przez leki sympatykomimetyczne, tyroksynę i zmniejsza eliminację teofiliny. Palenie papierosów i barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Doustne hormonalne środki antykoncepcyjne, cymetydyna i disulfiram zmniejszają metabolizm kofeiny. Kofeina zwiększa ryzyko uzależnienia od substancji takich jak efedryna. Jednoczesne podawanie niektórych inhibitorów gyrazy może wydłużać eliminację kofeiny i jej metabolitu paraksantyny.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Cefalgin - Paracetamolum, Prophyphenazonum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina propyfenazon paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból reumatyczny, ból pooperacyjny. Lek stosuje się go również w przypadku bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1-2 tabletki do 3 razy dziennie. Młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka, do 3 razy na dobę. Nie stosować preparatu dłużej niż 7 dni. Tabletki przyjmować po jedzeniu, popijając duża ilością płynu.   Uwaga! W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.   Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, dolegliwości dyspeptyczne, bóle brzucha i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ból głowy, bezsenność, drżenie mięśniowe, arytmia, reakcje nadwrażliwości, zmiany w obrazie krwi, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, dusznicę bolesną.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, doustne leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, nasenne, cymetydynę.   Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }