Mega proBio, kapsułki, 10 szt.
12.69 zł

Mega proBio, kapsułki, 10 szt.

Mega proBio, kapsułki, 10 szt.
Ostatnia cena produktu
12.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Mega proBio jest profesjonalnie opracowanym suplementem diety, stymulującym wzrost naturalnej flory bakteryjnej występującej w układzie pokarmowym oraz wytwarzającym środowisko nieprzychylne szkodliwym mikroorganizmom.

Składniki

Jedna kapsułka zawiera: żywe kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus acidophilus LMG P-21904 1x108jtk; drożdże probiotyczne Saccharomyces boulardii 1-3799 2,5 x 109jtk (125mg); galaktooligosacharydy 100 mg.
Substancje pomocnicze: skrobia pszenna 5Omg (substancja przeciwzbrylająca); dwutlenek krzemu (substancja przeciw-zbrylająca); stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), monostearynian sorbitolu (emulgator).
Skład kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza; woda; dwutlenek tytanu (barwnik)

 

 

Właściwości składników

Bakterie probiotyczne Lactobacillus acidophilus występują naturalnie w przewodzie pokarmowym i jamie ustnej oraz w końcowej części dróg rodnych. Uczestniczą w procesie wytwarzania niektórych witamin z grupy B oraz kwasu foliowego. Wytwarzają środowisko nieprzychylne szkodliwym mikroorganizmom.
Drożdże probiotyczne Saccharomyces boulardii są odporne na działanie antybiotyków (z wyjątkiem antybiotyków przeciwgrzybiczych). Po spożyciu występują w całym przewodzie pokarmowym i utrzymują się do 5 dni po zaprzestaniu spożywania. Wytwarzają środowisko nieprzychylne szkodliwym mikroorganizmom.
Galaktooligosacharydy to substancje występujące naturalnie w początkowym mleku ssaków. Mają działanie prebiotyczne, co oznacza, że stanowią doskonałą pożywkę dla pożytecznych bakterii jelitowych, takich jak Lactobaccillus acidophilus i stymulują ich wzrost. Wytwarzają tym samym środowisko nieprzychylne szkodliwym mikroorganizmom.

 

 

Zwiększone zapotrzebowanie na probiotyki i prebiotyki występuje w okresach przyjmowania antybiotyków, oraz gdy konieczna jest szczególna dbałość o właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

 

 

Zalecane dzienne spożycie

Zalecana do spożycia w ciągu dnia porcja preparatu: 2 kapsułki (zawartość Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces boulardii i galaktooligosacharydów w zalecanej do spożycia w ciągu dnia porcji preparatu wynosi dwukrotność ilości podanych w składzie).

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy stosować razem z lekami przeciwgrzybiczymi. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować preparat po konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

CINTAMANI
Młynarska 13A lok. 90
05-500 Piaseczno   

Mega ProBio - zastosowanie i działanie

Skład:

Lactobacillus acidophilus Saccharomyces boulardii galaktooligosacharydy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

uzupełnia dietę w probiotyczne bakterie

Wskazania:

Suplement diety. Preparat stanowi uzupełnienie codziennej diety w składniki korzystnie wpływające na wzrost naturalnej flory bakteryjnej w układzie pokarmowym.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 kapsułki dziennie. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.