Caldetrin, tabletki, 250 mg, 30 szt
6.91 zł

Caldetrin, tabletki, 250 mg, 30 szt

Caldetrin, tabletki, 250 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
6.91 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Skład

250 mg wapnia (w postaci węglanu) i 200 j.m. witaminy D3.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli i młodzież: 1-2 razy dziennie po 1-2 tabletki; dzieci od 4 roku życia profilaktycznie: 1-2 tabletki dziennie.

Wskazania

Profilaktyka niedoboru wapnia i witaminy D u młodzieży i dorosłych. Profilaktyka osteoporozy pomenopauzalnej i starczej oraz złamań kości i osteomalacji. Stany niedoboru wapnia i witaminy D oraz zwiększonego zapotrzebowania na te składniki (m.in. w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, w ciąży i okresie laktacji).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Caldetrin - Calcii carbonas, Colecalciferolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina D3 (cholekalcyferol) węglan wapnia

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobór wapnia i witaminy D3

Wskazania:

Profilaktyka niedoboru wapnia i witaminy D3 w okresie jesienno-zimowym u dorosłych i młodzieży, profilaktyka osteoporozy pomenopauzalnej, starczej i złamań kości, profilaktyka osteomalacji, stany niedoboru wapnia i witaminy D3 w organizmie, zwiększone zapotrzebowanie na wapń i witaminę D3 (np.: w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, ciąży i laktacji).

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, najczęściej stosuje się u młodzieży i dorosłych: 1 do 2 tabletek 1-2 razy na dobę, u dzieci powyżej 4 lat profilaktycznie: 1 do 2 tabletek na dobę. W przypadku jednoczesnego przyjmowania innych preparatów zawierających wapń i/lub witaminę D3 dawka leku powinna być ustalona przez lekarza. W ciąży należy bezwzględnie przestrzegać zalecanego dawkowania ze względu na potencjalne ryzyko toksyczności witaminy D3 dla płodu w następstwie jej przedawkowania.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób nadwrażliwych mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, zaparcia lub biegunka)

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na sole wapnia i/lub witaminę D3, kamicę nerkową.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zwierające wapń i witaminę D3.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.