Szczepionka przeciw grypie IDflu 10/11, 9 mcg / szczep ; 0,1 ml, 1 ampułko-strzykawka
51.26 zł

Szczepionka przeciw grypie IDflu 10/11, 9 mcg / szczep ; 0,1 ml, 1 ampułko-strzykawka

Szczepionka przeciw grypie IDflu 10/11, 9 mcg / szczep ; 0,1 ml, 1 ampułko-strzykawka
Ostatnia cena produktu
51.26 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

IDflu - Vaccinum influenazae - zastosowanie i działanie

Skład:

inaktywowana szczepionka przeciw grypie

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

szczepionka przeciw grypie

Wskazania:

Czynne uodpornienie przeciw grypie osób dorosłych, szczególnie tych, u ktróych występuje zwiększone ryzyko powikłań po grypie.

Dawkowanie:

Śródskórnie, według zaleceń lekarza. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka IDflu nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zaczerwienie, obrzęk, stwardnienie, swędzenie oraz ból w miejscu wstrzyknięcia. Często: siniak w miejscu wstrzyknięcia, dreszcze, gorączka. Niezbyt często: zmęczenie, powiększenie węzłów chłonnych, mrowienie lub zdrętwienie, ból stawów, swędzenie oraz wysypka. Rzadko: nadmierna potliwość. Jest mało prawdopodobne, że szczepionka wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników szczepionki, choroba przebiegająca z gorączką, ostre zakażenie. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne (obniżające odporność organizmu). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie jest zalecane stosowanie szczepionki w ciąży. Szczepionkę można stosować w czasie karmienia piersią.