Metafen, tabletki, 60 szt
21.37 zł

Metafen, tabletki, 60 szt

Metafen, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
21.37 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Metafen jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne: ibuprofen wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol, wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Lek przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Jedna tabletka zawiera jako substancje czynne:
ibuprofen 200 mg,
paracetamol 325 mg,
oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Zalecane jest następujące dawkowanie:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Lek zaleca się przyjmować po posiłku.

Wskazania

Lek Metafen wskazany jest w:

  • stanach reumatycznych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa oraz w innych seronegatywnych chorobach stawów
  • stanach reumatycznych tkanek miękkich, takich jak: zapalenie ścięgna, gościec mięśniowo-ścięgnisty, zapalenie mięśni, zapalenie torebki stawowej oraz w bólach dolnego odcinka pleców
  • infekcyjnych stanach zapalnych takich jak: zapalenie migdałków, zapalenie gardła, zapalenie zatok oraz stanach zapalnych ginekologii, urologii i okulistyce.
  • po urazach tkanek miękkich, takich jak: skręcenia, urazy powstałe na skutek nadmiernego wysiłku, urazy sportowe, pourazowe rany szarpane, złamania oraz w bólach pooperacyjnych
  • stanach zapalnych w stomatologii, takich jak: ropień zębodołowy, zapalenie ozębnej oraz w bólach po ekstrakcji zęba i po operacjach szczęki
  • bolesnym miesiączkowaniu

Przeciwwskazania


Nie należy stosować leku Metafen w przypadku:

  • nadwrażliwości na którąkolwiek substancję leku
  • jednoczesnego stosowania kwasu acetylosalicylowego
  • ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby
  • ciężkiej niewydolności serca
  • choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, czynnej oraz występującej w przeszłości
  • pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, lub astmy oskrzelowej
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • ciąży i karmienia piersią
  • choroby alkoholowej

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 897 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Metafen - Ibuprofenum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol ibuprofen

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie :

przeciwzapalne przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa), stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i mięśni, gościec, zapalenie torebki stawowej), dolegliwości bólowe m.in. w ginekologii, urologii, ortopedii (złamania, zwichnięcia, urazy sportowe, urazy tkanek miękkich- stłuczenia), w stomatologii, laryngologii (infekcje górnych dróg oddechowych m.in. zapalenie migdałków, gardła, zatok), bóle pooperacyjne.

Dawkowanie:

Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę).   Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Uwaga!Podczas stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania leku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie). Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego.   Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby układu krążenia, zmniejszoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające lit, metotreksat, digoksynę, leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), zydowudynę, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus