Calcium 500 D, proszki musujące, 5,4 g, 30 saszetek
25.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Calcium 500 D, proszki musujące, 5,4 g, 30 saszetek

Calcium 500 D, proszki musujące, 5,4 g, 30 saszetek
25.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek o skojarzonym działaniu wapnia, cholekalcyferolu (witamina D3) i kwasu askorbowego (witamina C).

Skład

Saszetka (5,4 g) zawiera 500 mg wapnia (w postaci laktoglukonianu), 250 j.m. witaminy D3 oraz 60 mg witaminy C. Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, makrogol 600, aromat pomarańczowy, czerwień koszenilową (E124), aspartam.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież doustnie 1 saszetka 2 razy dziennie, dzieci od 4 rż. 1 saszetka raz dziennie. Maksymalna dawka wynosi 4 saszetki dziennie. Preparat przyjmuje się między posiłkami po uprzednim rozpuszczeniu zawartości saszetki w 3/4 szklanki wody i wymieszaniu.

Działanie

Wapń jest składnikiem mineralnym, uczestniczącym w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej, zarówno w okresie wzrostu jak i w wieku dojrzałym.

Witamina D3 jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu, odpowiadającym za czynne wchłanianie jonów wapnia w jelicie i wbudowywanie ich do tkanki kostnej.

 Witamina C w procesie przebudowy kości uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu. Wpływa na procesy kostnienia oraz funkcje okostnowych naczyń krwionośnych.

Wskazania

Profilaktyka i leczenie osteoporozy, osteomalacji oraz krzywicy. Stany niedoboru oraz zwiększonego zapotrzebowania na wapń. Okres rekonwalescencji po długotrwałym unieruchomieniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na witaminę D i wapń, dzieci do 4 rż., hiperkalcemia (m.in. w nadczynności przytarczyc, niedoczynności gruczołu tarczowego, szpiczaku mnogim i innych chorobach nowotworowych z przerzutami do kości, sarkoidozie, hiperwitaminozie D, niewydolności nerek z hiperfosfatemią), hiperkalciuria, kamica nerkowa wapniowa, fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu).

Działania niepożądane

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, zaparcia lub biegunka). U pacjentów z niewydolnością nerek może wystąpić hiperkalcemia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, również tych, które są wydawane bez recepty.

W czasie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem.

Lek zawiera aspartam – źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy da pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera 137 mg sodu na dawkę (saszetkę), fakt ten należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Calcium 500 D - Acidum ascorbicum, Calcii lactogluconas, Colecalciferolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) laktoglukonian wapnia witamina D (cholekalcyferol)

Postać:

proszek musujący

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobór wapnia i witaminy D3

Wskazania:

Zapobieganie i leczenie osteoporozy, osteomalacji (rozmiękanie kości lub krzywica dorosłych) i krzywicy. Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń. Stany niedoboru wapnia w organizmie (dieta, zespoły złego wchłaniania, nadużywanie alkoholu i nałogowe palenie tytoniu). Rekonwalescencja po długotrwałym unieruchomieniu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież doustnie 1 saszetka 2 razy dziennie, dzieci od 4 roku życia 1 saszetka raz dziennie. Zawartość torebki rozpuścić w 3/4 szklanki wody, wymieszać i wypić. Maksymalna dawka dzienna 4 torebki. Wskazane okresowe przerwy w przyjmowaniu leku. Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, zaparcia lub biegunka). U pacjentów z niewydolnością nerek może wystąpić nadmiar wapnia we krwi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadczynność przytarczyc, niedoczynność tarczycy, zaburzenia czynności nerek, fenyloketonurię. Gdy przyjmujesz tetracykliny i związki fluoru (m.in. fluorochinolony), fosforany, glikozydy naparstnicy, werapamil i innych antagonistów wapnia, moczopędne leki tiazydowe, glikokortykosteroidy, kalcytoninę, leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, fenobarbital, primidon), kwas szczawiowy, fitynowy, fosforany, parathormon. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY